Atrastus dokumentus sociālajos tīklos publicēt nedrīkst

Pase. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Nereti soctīklos cilvēki publicē foto ar atrastiem dokumentiem - pasēm vai ID kartēm -, tādējādi cerot atrast to īpašniekus. Bet vai tā maz drīkst darīt? Atbildi uz šo jautājumu meklēja sabiedrisko mediju portāls lsm.lv.

Ja gadās nozaudēt pasi vai ID karti, par to nekavējoties jāziņo Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei vai arī Valsts policijai, vai Valsts robežsardzei. Ja dokuments pazaudēts ārvalstīs, tad par to jāziņo Latvijas vēstniecībai.

Savukārt, ja gadās atrast svešu dokumentu, tas ir jānes uz izdevējiestādi vai tuvāko Valsts policijas iecirkni.

"Nekādā gadījumā nedrīkst šo dokumentu, fotogrāfiju ar to publicēt kādā sociālajā tīklā, lai atrastu īpašnieku. No vienas puses, ir saprotama atradēja vēlme tādā veidā it kā palīdzēt, bet tā noteikti nav laba ideja," norāda Valsts policijas pārstāve Gita Gžibovska.

Pirmkārt, publicējot sveša cilvēka vārdu un uzvārdu, kā arī personas kodus un citus datus, trešās personas šo informāciju var izmantot nelikumīgi. 

"Otrkārt, to nevajadzētu darīt tāpēc, ka pastāv personu datu aizsardzība un vēlāk arī dokumentu nozaudētājs var vērsties policijā un ziņot, ka cita persona ir nelikumīgi publicējusi datus," saka Gžibovska.

Tātad, labu gribot, var iekulties nepatikšanās.

Uz augšu