VI veiks pārbaudi saistībā ar medicīniskās palīdzības sniegšanu smagi piekautajam krāslavietim

FOTO: Ivars Soikāns/LETA

Veselības inspekcija (VI) veiks pārbaudi par mediķu rīcību saistībā ar palīdzības sniegšanu Krāslavā smagi piekautajam un vēlāk slimnīcā mirušajam vīrietim,  informēja iestādes pārstāve Saiva Luste. 

Viņa norādīja, ka VI saņēmusi Daugavpils reģionālās slimnīcas skaidrojumu par notikušo un tagad veiks pārbaudi par šo gadījumu. 

Kā ziņots, Valsts policija (VP) kriminālprocesā vērtēs mediķu rīcību saistībā ar palīdzības sniegšanu minētajam vīrietim, informēja VP Latgales reģiona pārvalde.

Policija atgādināja, ka 20.jūlija naktī policijā vērsās Krāslavas iedzīvotāji, kas ziņojuši, ka uz ielas trokšņo jaunieši un traucē viņu naktsmieru. Norādītajā adresē vietējie likumsargi atraduši uz zemes guļošo vīrieti.

Ņemot vērā, ka ar vīrieti nebija iespējams komunicēt un radās aizdomas, ka viņš atrodas alkohola reibumā, notikuma vietā ieradās arī mediķi, kas personu nogādāja medicīnas iestādē.

Pēc tobrīd likumsargu rīcībā esošās informācijas, persona ievietota atskurbšanai slimnīcas narkoloģijas nodaļā. 22.jūlijā VP Krāslavas iecirknis ieguva informāciju, ka mediķi jau 20.jūlija vakarā vīrietim konstatējuši smagus miesas bojājumus, bet par to uzreiz nebija informējuši policiju. 24.jūlijā 1990.gada dzimušais vīrietis, nenākot pie samaņas, slimnīcā mira.

Turpinot izmeklēšanu, policisti ieguva informāciju, kas liecina, ka naktī no 19. uz 20. jūliju netālu no vietējās izklaides vietas starp divām jauniešu kompānijām bija izcelies konflikts. Jaunieši, kas tobrīd, visticamāk, atradās alkoholisko dzērienu ietekmē, ilgi konfliktējuši savā starpā, līdz brīdim, kad no pirmās kompānijas uz vietas bija palicis tikai 1990.gadā dzimušais vīrietis kopā ar vēl vienu personu.

Konflikts viņu starpā turpinājās un vēlāk pārtapis kautiņā. Skaidrojot notikuma apstākļus, tika apzināti iespējamie kautiņa dalībnieki, un aizdomās par saistību ar minēto noziedzīgo nodarījumu aizturēti trīs cilvēki - divi nepilngadīgie jaunieši un kāds 1995.gadā dzimis vīrietis.

Ar tiesas lēmumu 1995.gadā dzimušajam vīrietim piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums. Pašlaik policija turpina izmeklēšanu, kā arī papildus nopratina personas saistībā ar visām kriminālprocesā izvirzītajām versijām. Tāpat sāktajā kriminālprocesā policija vērtēs mediķu rīcību, sniedzot palīdzību cietušajam.

Uz augšu
Back