Igaunijas piekrastē uziets Aiga Audera kajaks

FOTO: Jūras laivas

Matsi pludmalē, Igaunijas piekrastē uziets pazudušā Aiga Audera kajaks, vēsta sociālā tīkla "Facebook" lapa "Jūras laivas". 

Norādīts, ka ir arī zināms turpmākais meklēšanas virziens. Tāpat cilvēki aicināti palīdzēt meklēšanas darbos, zvanot Gundaram Patmalniekam (+371 29669185). 

FOTO: vieta, kur izskalots kajaks.

Portāls TVNET jau vēstīja, ka Valsts policija (VP) lūdz iedzīvotāju palīdzību, lai atrastu 1960.gadā dzimušo Aigi Auderu, kurš piektdienas, 16.augusta, rītā ar jūras kajaku devās no Kolkas uz Roņu salu un pazuda bez vēsts.

Kā informēja VP preses pārstāve Gita Gžibovska, vīrietis ar jūras kajaku no Kolkas startēja ap plkst.8, bet pēc plkst.11 ar viņu vairs nebija iespējams sazināties. Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka vīrietis bija plānojis doties ceļojumā no Kolkas uz Roņu salu un tālāk uz Abruka salu un Sāremā salu.

Auders bija ģērbies pelēki melnā jakā, melnā glābšanas vestē, galvā viņam bija melna vai smilšu krāsas naģene ar piešūtu garu malu. Viņa kajaks ir četrus metrus garš, zaļganpelēkā krāsā, ar dažādu krāsu uzlīmēm.

Kā liecina dažādos publiskos resursos pieejamā informācija, Auders ir rotu mākslinieks, taču ar laivošanu viņš aizrāvies jau vairākus gadus. Tuvinieki viņu sauc par pieredzējušu laivotāju.

Vīrieša meklēšanā tika iesaistīti arī armijas resursi. Kā liecina Nacionālo bruņoto spēku (NBS) vēstītais sociālajā tīklā "Twitter", sestdien plkst.11.23 Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs ("MRCC Rīga") saņēma informāciju, ka piektdien vīrietis ar kajaku devies no Kolkas uz Roņu salu un pazudis.

Jau sestdien "MRCC Rīga" veica dreifa rajona aprēķinus un iesaistīja jahtas "Tuscan" un "Palsa" Roņu salas apkārtnes pārmeklēšanā. Atbalstu meklēšanā sniedza arī Gaisa spēku helikopters "Mi-17".

Svētdien Audera meklēšana jūrā ilga līdz plkst.20.20, kad tā tika pārtraukta bez rezultāta.

Neatrodot meklēto personu, sestdien plkst.17.07 meklēšana tika pārtraukta, taču svētdien tā atkal atsākās, izmantojot Gaisa spēku helikopteru "Mi-17".

NBS atgādina, ka meklēšanas un glābšanas operācijas sekmīga iznākuma iespējamību palielina savlaicīga ziņošana un personīgo glābšanas līdzekļu izmantošana. Ja noticis nelaimes gadījums jūrā, nekavējoties jāzvana "MRCC Rīga" pa tālruni 115.

Uz augšu