Negaisā Polijas Tatros dzīvību zaudējuši pieci cilvēki
Papildināts

Иллюстративное фото

FOTO: EPA/Scanpix

Pērkona negaisā Tatru kalnos Polijas dienvidos un Slovākijas ziemeļos dzīvību zaudējuši pieci cilvēki, bet vairāk nekā 100 ievainoti, paziņoja varas iestādes. Aculiecinieki stāstīja, ka negaiss sācies pēkšņi, bet dienas sākumā debesis bijušas skaidras.

Zibens iespēris 1894 metrus augstajā Gevonta virsotnē, kas ir iecienīts kalnu tūristu mērķis, un citās vietās kalnos Polijas dienvidos, telekanālam TVN24 sacīja Polijas ātrās palīdzības aviācijas dienesta pārstāve Kinga Červinska.

Polijas pusē gājuši bojā četri cilvēki, tai skaitā divi bērni, teica Červinska.

Slovākijas glābšanas dienests paziņoja, ka viens Čehijas tūrists gāja bojā, kad zibens spēriens viņu notrieca no Banikovas kalna Slovākijā un viņš nokrita vairākus simtus metru pa šā kalna nogāzi.

Zibens ķēris lielu krustu Gevonta virsotnē brīdī, kad tur bijuši daudzi tūristi, vēsta telekanāls TVN24. Tūristi devušies kalnos, kad debesis vēl bijušas skaidras.

Polijas Tatru ārkārtas dienesta (TOPR) glābēji uzskata, ka zibens var būt iespēris arī dažās no metāla ķēdēm, kas ir uzstādītas Gevonta kalnā, lai atvieglotu kāpšanu tūristiem.

FOTO: Reuters/EPA/Scanpix

Daži ievainotie ar helikopteru nogādāti Zakopanes slimnīcā, bet citi cietušie - citās medicīnas iestādēs.

Neraugoties uz sliktajiem laika apstākļiem, glābēji helikopterā devušies meklēt upurus.

Krakovas vojevodistes gubernators Pjotrs Cviks sarunā ar reportieriem sacīja, ka bojāgājušo skaits var pieaugt.

Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis, kurš bija devies uz Zakopani, sacīja, ka daži no ievainotajiem bija ļoti nopietnā stāvoklī, ar smagiem apdegumiem vai galvas ievainojumiem, kas gūti, kad viņi nokrita vai viņiem trāpīja krītoši akmeņi.

Ceturtdienas zibens spērieni bija lielākais nelaimes gadījums upuru skaita ziņā Tatros kopš 1937.gada augusta, kad zibens Gevonta kalnā nogalināja četrus cilvēkus.

Glābēji plāno piektdien turpināt kalnu pārmeklēšanu, lai atrastu vēl kādus cilvēkus, kam var būt vajadzīga palīdzība.

Uz augšu