C, 11.08.2022.

Kalnietei piešķirts Ukrainas valsts apbalvojums

TVNET/LETA
Kalnietei piešķirts Ukrainas valsts apbalvojums
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete
Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete Foto: Ieva Leiniša/LETA

Eiropas Parlamenta deputātei Sandrai Kalnietei Ukrainas valsts neatkarības 28.gadadienā piešķirts Ukrainas valsts apbalvojums - Kņazienes Olgas I šķiras ordenis, informēja Kalnietes palīdze Elīna Bīviņa.

"Esmu patiesi aizkustināta, pateicīga un pagodināta par Ukrainas izrādīto atzinību, kas uzliek man pienākumu aktīvi turpināt strādāt Austrumu partnerības ietvaros, stiprinot Ukrainas un Eiropas saites. Vienmēr esmu apbrīnojusi ukraiņus par viņu apņēmību aizstāvēt savas valsts neatkarību un tiesības izvēlēties savai valstij Eiropas ceļu. Tas nav viegls ceļš - tas prasa izturību, neatlaidību, tas prasa arī upurus. Bet ukraiņi ir demonstrējuši pasaulei savu varonību, lai saglabātu tiesības izvēlēties savas valsts nākotni," pēc apbalvojuma saņemšanas sacījusi politiķe.

Rīkojumu par Kņazienes Olgas I šķiras ordeņa piešķiršanu Kalnietei parakstījis Ukrainas prezidents Volodimirs Zeļenskis, un rīkojumā par Ukrainas valsts apbalvojumu piešķiršanu ārvalstu pilsoņiem valsts neatkarības gadadienā iekļauti kopumā 24 dažādu valstu politiķi un diplomāti. Apbalvoto vidū Kalniete esot vienīgā, kura pārstāv Latviju un Eiropas Parlamentu.

Kņazienes Olgas ordenis dibināts 1997.gadā un to piešķir par personīgiem nopelniem valsts, zinātnes, izglītības, kultūras un citās sabiedrisko aktivitāšu jomās.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu