Virkne valstu neatzīst Abhāzijas reģionā notikušo prezidenta vēlēšanu likumību
Šo valstu vidu ir arī Latvija

FOTO: Reuters/ScanPix

Vairākas valstis, kuru vidū ir arī Latvija, Lietuva un Igaunija, neatzīst Gruzijas Abhāzijas reģionā, Suhumi 25.augustā notikušo prezidenta vēlēšanu likumību un vēlēšanu rezultātus, informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Kopīgo valstu paziņojumu parakstījušas arī Bulgārija, Čehija, Kanāda, Somija, Īrija, Norvēģija, Polija, Rumānija, Zviedrija, Ukraina, Lielbritānija un ASV.

"Tāpat mēs neatzīstam par likumīgām Gruzijas Chinvali reģionā, Dienvidosetijā 2019.gada 9.jūnijā notikušās tā dēvētās parlamenta vēlēšanas. Mēs atkārtoti apliecinām pilnīgu atbalstu Gruzijas teritoriālajai integritātei un suverenitātei tās starptautiski noteiktajās robežās," sacīts paziņojumā.

Tāpat valstu pārstāvji vēlreiz aicina Krieviju izpildīt savas saistības, kas izriet no 2008.gada pamiera līguma, tostarp atvilkt karaspēku uz pirmskonflikta pozīcijām.

Tāpat Krieviju aicina nodrošināt brīvu piekļuvi konflikta reģioniem humānās palīdzības sniegšanai, kā arī atsaukt Gruzijas Abhāzijas un Dienvidosetijas reģionu atzīšanu par neatkarīgām valstīm, rakstīts kopīgajā valstu paziņojumā.

Uz augšu