S, 23.09.2023.

Dagdas novada iedzīvotāji jautājumā par atkritumu izvešanas maksu lūdz iesaistīties VARAM

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1
Foto: Īriss Sviklis/LETA

Dagdas novada iedzīvotāji nosūtījuši vēstuli Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM), paužot savu neapmierinātību par jauno atkritumu apsaimniekošanas tarifu, informēja novada domes priekšsēdētājs Aivars Trūlis (LRA).

Viņš klāstīja, ka pagājušās nedēļas nogalē notikušajā piketā pret atkritumu izvešanas maksas palielinājumu piedalījušies aptuveni 30-40 cilvēki un viss noritējis mierīgi. Domes pārstāvji iedzīvotājiem esot izskaidrojuši, kā veidojas maksa par atkritumu izvešanu.

Savu neapmierinātību ar pārmaiņām iedzīvotāji pauduši arī rakstiski - gan domei, gan VARAM

Jau vēstīts, ka piketa prasība bija anulēt noslēgto līgumu ar SIA "Clean R" par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Dagdas novadā, jo noslēgtajā līgumā piedāvātais sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifs esot būtiski lielāks par blakus esošo novadu šāda pakalpojuma cenām. Salīdzinot ar blakus esošo Krāslavas novadu, kur atkritumu apsaimniekošanas tarifs ir 13,2 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), Dagdas novadā tas būs 23,5 eiro, ieskaitot PVN, par kubikmetru, norāda piketa rīkotāji.

Pašvaldības noslēgtais iepirkums liecina, ka "Clean R" konkursā izvēlēts trīs pretendentu konkurencē. Uzņēmuma piedāvātā maksa par atkritumu izvešanu bijusi zemākā. Līgums ar uzņēmumu noslēgts uz trim gadiem, aģentūru LETA informēja Trūlis.

Viņš stāstīja, ka jaunais līgums ar "Clean R" būs spēkā no oktobra, taču arī pašlaik pakalpojumu novadā nodrošina šis uzņēmums. Tarifs gan ir par 6,55 eiro lētāks. Uzņēmums augstāku tarifu aprēķinājis, ņemot vērā degvielas, atalgojuma, dabas resursu nodokļa un citu izmaksu pieaugumu.

Savukārt Krāslavas novads, pēc Trūļa teiktā, "gājis garāku ceļu", un novadā atkritumu apsaimniekošanu nodrošina pašvaldības SIA "Krāslavas nami". Taču arī Dagdas novada dome esot gājusi pretī iedzīvotājiem, privātmājām piesakot mazākus konteinerus un nodrošinot atkritumu šķirošanu, kas var samazināt tarifu. Taču daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji šķiro atkritumus nelabprāt, norādīja novada mērs.

"Clean R" pašvaldības mājaslapā norāda, ka visiem Dagdas novada iedzīvotājiem un uzņēmējiem jāpārslēdz līgumi par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 1

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais