Krievijā pieciem protestu dalībniekiem atsauc apsūdzības par "masu nekārtībām"

FOTO: Sputnik/Scanpix

Krievijas izmeklētāji otrdien paziņoja, ka atsauc apsūdzības "masu nekārtībās" pieciem jūlijā notikušo opozīcijas protestu dalībniekiem.

"Kriminālvajāšana apturēta," teikts Izmeklēšanas komitejas paziņojumā, piebilstot, ka šiem pieciem cilvēkiem, arī studentam Daņiilam Kononam un televīzijas direktoram Dmitrijam Vasiļjevam, tiks izvirzītas vieglākas apsūdzības par administratīviem pārkāpumiem.

Tomēr izmeklētāji norādīja, ka turpinās izmeklēšanu pret citiem cilvēkiem par viņu lomu protestos.

Vairāk nekā desmit cilvēkiem draudēja cietumsods par piedalīšanos, kā norādīja prokuratūra, "masu nekārtībās", kā arī uzbrukumiem policijai jūlija un augusta protestu gaitā.

Vienlaikus Maskavas tiesa otrdien piesprieda trīs gadu cietumsodu protestētājam par uzbrukumu policistiem 27.jūlijā notikušās opozīcijas demonstrācijas laikā.

Tiesa atzina Ivanu Podkopajevu par vainīgu vardarbībā pret varas pārstāvjiem, izpūšot gāzes baloniņu policistu virzienā, kā rezultātā divi policisti guvuši acu ķīmisku apdegumu.

Podkopajevs atzina vainu, norādot, ka nav domājis nodarīt kaitējumu policistiem, un viņa rīcību izprovocējis tas, ka policisti sākuši ar metāla nožogojumu spiest uz pūli, kurā atradās sievietes un sirmgalvji.

Jūlijā un augustā Maskavas ielās demonstrācijās izgāja tūkstošiem cilvēku, protestējot pret varasiestāžu atteikumu reģistrēt Maskavas domes vēlēšanām opozīcijas kandidātus.

Varasiestādes reaģējušas ar protestu brutālu apspiešanu.

Opozīcija apsūdz Kremli, ka tas izvērsis "politiskā terora" kampaņu, lai apspiestu protestu vilni.

Policijai apspiežot protestus, kas ir vērienīgākie kopš 2011. un 2012. gada protestiem pret Vladimira Putina atgriešanos Kremlī, policija uz neilgu laiku aizturējusi aptuveni 30000 cilvēku.

Uz augšu