Pk, 7.10.2022.

KP: Līgums ar "Tīrīgu" iznīcinātu konkurenci

TVNET/LETA
KP: Līgums ar "Tīrīgu" iznīcinātu konkurenci
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 7

Konkurences padome šodien, 10. septembrī, preses brīfingā informēja par nule kā pieņemto pagaidu noregulējumu neļaut atkritumu apsaimniekotājam "Tīrīga" slēgt līgumus ar Rīgas iedzīvotājiem par atkritumu apsaimniekošanu. Preses konferencē piedalījās Konkurences padomes priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama un Juridiskā departamenta direktors Valentīns Hitrovs.

Konkurences padome, pamatojoties uz aizdomām par iespējamu līguma par Eiropas Savienības darbību 102.pantā noteiktā dominējošā stāvokļa ļaunprātīgas izmantošanas aizlieguma pārkāpumu, ierosinājusi pārkāpuma lietu pret Rīgas pilsētas pašvaldību un "Getliņi EKO".

Kā norādīja Skaidrīte Ābrama, pagaidu noregulējums pieņemts, jo uzņēmums "Tīrīga" galvaspilsētā veidotu atkritumu apsaimniekošanas monopolu uz vismaz 20 gadu ilgu periodu.  

"Tas pilnībā mainītu konkurences struktūru, precīzāk sakot, konkurence tiktu iznīcināta, un atkritumu radītājiem - uzņēmumiem un iedzīvotājiem - nebūtu iespēja izvēlēties citu atkritumu apsaimniekotāju," norādīja priekšsēdētāja.

Pagaidu regulējuma pieņemšana nozīmē apturēt līgumu slēgšanu ar "Tīrīga" līdz brīdim, kad Konkurences padome pieņems gala lēmumu. Uzņēmumu un iedzīvotāju noslēgtie līgumi ar "Tīrīgu" nav spēkā, piebilda Ābrama.

Līdz 12. septembrim Rīgas domei uzdots iesniegt plānu, kā pašvaldība plāno saglabāt konkurenci apsaimniekošanas jomā. 

Konkurences padome arī nesaskata juridiskus šķēršļus, lai Rīgas dome līdz 12.septembrim atsauktu iepriekšējo atkritumu apsaimniekošanas līgumu uzteikumus.

Ābrama norādīja, ka ir nozares tiesiskais regulējums un ir konkurences tiesiskais regulējums, turklāt valsts Eiropas Savienībai ir apņēmusies nodrošināt konkurenci. 

"Ja KP tā ir lēmusi, tad tas ir tiesisks regulējums. Visi tiesību akti ir jāskata kompleksi un kontekstā. Protams, Rīgas domei ir tiesības vērsties tiesā un pieļauju, ka viņi tā arī darīs," sacīja Ābrama. 

Ābrama piebilda, ka Rīgā tiek saražota puse no visiem Latvijas atkritumiem, un galvaspilsētā nedrīkst izveidoties situācija, ka atkritumu apsaimniekošana ir viena uzņēmuma rokās.  

Tāpat Konkurences padomes vadītāja pieļāva, ka Rīgas dome apstrīdēs pagaidu noregulējumu tiesā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu