Zakatistovs: esošie bezdarbnieku atbalsta mehānismi tiek izmantoti nelietderīgi

Partijas "KPV LV" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Atis Zakatistovs

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Nav pārliecības, ka esošie bezdarbnieku atbalsta mehānismi tiek izmantoti pilnībā lietderīgi, sacīja partijas "KPV LV" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs, Finanšu ministrijas (FM) parlamentārais sekretārs Atis Zakatistovs.

Vaicāts, vai, realizējot labklājības ministres Ramonas Petravičas (KPV LV) plānu par bezdarbnieku pabalsta apmēra un saņemšanas laika samazināšanu, tiks nodrošināts atbilstošs kompensējošais mehānisms iedzīvotājiem darba atrašanai, Zakatistovs teica, ka esošo mehānismu, kas palīdz bezdarbniekiem atrast darbu, izmantošana, tajā skaitā Nodarbinātības valsts aģentūras līmenī, ir jāpadara efektīvāka.

Zakatistovs pauda, ka viņam nav pārliecības, ka esošie mehānismi tiek izmantoti pilnībā lietderīgi. Reizē FM parlamentārais sekretārs norādīja, ka, ja sociālie partneri iesniegs priekšlikumus kompensējošai sistēmai, ministrija varētu šo jautājumu izskatīt sīkāk.

Politiķis norādīja, ka "KPV LV" atbalsta savas ministres lēmumu ar šādu soli pārskatīt izdevumus "tautsaimniecības attīstības mērķu sasniegšanai". Tādā veidā iecerēts arī veicināt cilvēku atgriešanos darba tirgū, kas būtu viens no priekšnoteikumiem ekonomikas uzlabošanai, pauda Zakatistovs. Viņš norādīja, ka īpaši svarīgi tas ir situācijā, kad Eiropas ekonomika atrodas dažādu satricinājumu priekšā saistībā ar gaidāmo breksitu un vērojamo ekonomikas pieauguma palēnināšanos.

Šis solis arī ir signāls, ka tiek risinātas problēmas darba tirgū, uz ko norādījuši darba devēji, uzskata politiķis. 

Kā ziņots, Petraviča pirmdien intervijā Latvijas Televīzijai paziņoja, ka no nākamā gada bezdarbnieka pabalsts tiks izmaksāts astoņus, nevis deviņus mēnešus, turklāt arī mazākā apmērā.

Ministre paskaidroja, ka pirmos divus mēnešus pabalstu izmaksās 100% apmērā no piešķirtā pabalsta, nākamos divus - 75%, nākamos divus - 50%, bet pēdējos divus - 45% apmērā. "Nevarētu teikt, ka tās ir pamatīgas izmaiņas, bet, iespējams, motivēs cilvēkus arī ātrāk atgriezties darba tirgū," komentēja Petraviča, piebilstot, ka vidējais bezdarbnieka pabalsta saņemšanas ilgums ir 4,5 mēneši.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pagaidām nekomentē labklājības ministres priekšlikumu saīsināt bezdarbnieka pabalsta izmaksas laiku un apmēru, taču sola to vērtēt. 

Uz augšu