Drošības nolūkos gar Vanšu tilta sarūsējušajām margām uzstādītas drošības barjeras

FOTO: Jānis Tereško

Drošības nolūkos abās pusēs gar Vanšu tilta margām visā tā garumā uzstādītas drošības barjeras, informē Rīgas domes Satiksmes departamentā.

Kā pastāstīja departamenta pārstāve Ilze Dimante, ikdienas uzturēšanas darbu ietvaros tiek veikta inženierbūvju apsekošana, papildus pievēršot uzmanību tām būvēm, kurām kopš to būvniecības nav veikts kapitālais remonts. 

"Veicot Vanšu tilta ikdienas tehnisko apsekošanu, tika secināts, ka stipri ir korodējis margu stiprinājums pie betona plāksnēm," sacīja Dimante, līdz ar to pieņems lēmums par šādu drošības barjeru uzstādīšanu.

Viņa apgalvoja, ka tas būs pagaidu risinājums - līdz tilta remontdarbiem.

Tilts gan remontu tuvākā laikā varētu nepiedzīvot, jo pēdējo gadu laikā vairākkārt neveiksmīgi ir noslēgušies iepirkumu par tilta pārbūves būvprojekta izstrādi. 

Pirmo reizi tilta pārbūves projektētājus departaments meklēja jau 2016.gada februārī, taču pēc vairākkārtējiem grozījumiem iepirkuma nolikumā šī paša gada jūlijā tas tika pārtraukts.

Atkārtoti projektēšanas iepirkumu dome izsludināja 2018.gada oktobrī un tajā pieteicās divi pretendenti. Abu kandidātu pieteikumi tika vērtēti līdz pat šī gada augustam, kā rezultātā iepirkums pārtraukt bez rezultātā pārāk lielo izmaksu dēļ. 

"Viens no piedāvājumiem bija tuvu miljonam eiro, bet otrs pārsniedza miljonu," sacīja Dimante. 

Patlaban departamenta speciālisti strādājot pie jauna iepirkuma nolikuma izstrādes, taču pagaidām nav zināms, kad tas tiks izsludināts. 

Parasti šādu būvprojektu izstrāde ilgst aptuveni vienu līdz pusotru gadu un pēc tam iepirkumā nepieciešams atrast arī būvdarbu veicējus. Tas nozīmē, ka tilta pārbūves darbi varētu sākties ne ātrāk kā 2022.gadā.

Augusta beigās tika pabeigta Vanšu tilta kāpņu atjaunošanu, kas kopumā izmaksāja 375 619 eiro, lai gan sākotnējās aplēses liecināja, ka darbi varētu izmaksāt ap 100 000 eiro. 

Vanšu tilts atklāts 1981.gadā un kopš tā laika pilnīgu atjaunošanu nav pieredzējis. 

Uz augšu