Apturot auto ar nenostiprinātu kravu, notver starptautiskā meklēšanā izsludinātu personu

Valsts policija. Ilustratīvs attēls

FOTO: Valsts policija/FLICKR

Ceturtdien Vidzemē ceļu policijas reida laikā konstatēta starptautiskā meklēšanā izsludināta personu, informēja Valsts policijas (VP) Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ilze Bukša.

Policija ievērojusi automašīnu ar nenostiprinātu kravu un auto apturējusi. Veicot padziļinātu personas pārbaudi, konstatēts, ka tā ir izsludināta starptautiskā meklēšanā. Kā skaidroja Bukša, atbilstoši meklēšanas iniciatora norādījumiem, bija jāveic konkrētas darbības, bet fiziski aizturēt personu nebija nepieciešams.

Policijas pārstāve arī stāstīja, ka ceturtdien kampaņas "Eiropas diena bez ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušiem un smagi ievainotiem cilvēkiem" laikā Vidzemes reģionā par dažādiem pārkāpumiem noformēti kopumā 253 administratīvā pārkāpuma protokoli, no kuriem par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu - 183 protokoli.

Tika reģistrēti arī 13 ceļu satiksmes negadījumi, kuros gan nebija neviens bojā gājušais, taču divos no gadījumos cieta pa cilvēkam. Vienā no iecirkņiem - Gulbenes iecirkņa apkalpojamā teritorijā - netika reģistrēts neviens negadījums, piebilda Bukša.

Viņa uzsvēra, ka tieši ātrums, tāpat kā ikdienā, akcijas laikā bija visizplatītākais ceļu satiksmes noteikumu pārkāpums. Lielākais atļautā braukšanas ātruma pārkāpums tika reģistrēts autoceļa Valmiera - Smiltene posmā, kur automašīnas "Audi" vadītājs savu transportlīdzekli vadīja ar ātrumu 183 kilometri stundā.

Tomēr akcijas laikā tika konstatēta virkne gadījumu, kad atļautais braukšanas ātrums bija robežās no 135 līdz 145 kilometriem stundā. Alūksnes iecirkņa apkalpojamā teritorijā vien tika konstatēti septiņi šādi pārkāpumi.

Tāpat vakar Valkas pusē konstatēts viens transportlīdzekļa vadītājs 1,72 promiļu reibumā, kā arī trīs velosipēdu vadītāji reibumā. 

Uz augšu