Liepājā pusstundas laikā septiņiem šoferiem noformēti protokoli par neredzīgu gājēju nepalaišanu pāri ielai

LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Gājēju pāreja. Ilustratīvs attēls.
Gājēju pāreja. Ilustratīvs attēls. Foto: Pixabay

Liepājā pusstundas laikā septiņiem šoferiem noformēti protokoli un katram uzlikts 15 eiro naudas sods par neredzīgu gājēju nepalaišanu pāri ielai, informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova.

Viņa stāstīja, ka atgādinot autovadītājiem par baltā spieķa nozīmi ceļu satiksmē, VP vakar, 16.oktobrī, sadarbībā ar Liepājas Neredzīgo biedrību pilsētā rīkoja eksperimentu. Tā laikā personas ar redzes problēmām centās šķērsot ceļu, izmantojot horizontāli paceltu balto spieķi, kas norāda, ka autovadītājiem šis gājējs ir jāpalaiž.

Policijas ekipāža, autovadītājiem, kuri neievēroja ceļu satiksmes noteikumos paredzēto norādījumu par balto spieķi, atgādināja par šīs norādes nozīmi, tāpat par šo pārkāpumu tika noformēti administratīvo pārkāpumu protokoli, sacīja VP pārstāve.

Vakar Liepājā, Flotes ielā, īstenojot eksperimentu, aptuveni pusstundas laikā tika noformēti septiņi administratīvo pārkāpumu protokoli autovadītājiem, vecumā no 30 līdz 57 gadiem.

"Autovadītāji, kuri tika apturēti, nezināja to, ko nozīmē pacelts baltais spieķis un izrādīja izbrīnu, kad viņiem tas tika izskaidrots. Latvijas ceļu satiksmes noteikumos ir paredzēts, ka transportlīdzekļa vadītājam jebkurā gadījumā, arī ārpus gājēju pārejām jāpalaiž neredzīgais gājējs, kas rāda horizontāli paceltu balto spieķi," uzsvēra Šeršņova.

VP aicina automašīnu vadītājus pievērst uzmanību ikvienam ceļu satiksmes dalībniekam, tādējādi veicinot un nodrošinot drošāku līdzdalību ceļu satiksmē.

Eksperimenta iniciators ir Liepājas Neredzīgo biedrība, kuras biedri ar šo problēmu sastopas ikdienā, tāpēc Baltā spieķa dienas laikā vēlējās rīkot šādu aktivitāti sadarbībā ar VP.

Šeršņova teica, ka VP ir apmeklējusi Liepājas neredzīgo biedrību arī iepriekš, kur tika uzklausītas ikdienā radušās problēmsituācijas. Tolaik klausītājiem policisti stāstījuši par to, ka ceļu satiksmē pamanāmākās krāsas ir balta, dzeltena, oranža un sarkana, tāpēc vislabāk savu apģērbu vai vismaz atsevišķus elementus izvēlēties šādās krāsās, jo autovadītājs apģērbu pamanīs pat ātrāk, nekā balto spieķi.

"Taču jāizglīto un jāmācās ir ne tikai gājējiem, bet arī autovadītājiem, jo kā novērojām vakar - daudzi nezina, ka vājredzīgiem cilvēkiem ar paceltu balto spieķi ir priekšroka," piebilda VP pārstāve. 

Šeršņova atgādināja, ka saskaņā ar Latvijas administratīvo pārkāpumu kodeksu, par ceļa nedošanu neredzīgiem gājējiem, kas rāda signālu ar baltu spieķi, uzliek naudas sodu velosipēda un mopēda vadītājam no septiņiem līdz 30 eiro, bet cita transportlīdzekļa vadītājam - no 15 līdz 70 eiro, teica VP pārstāve.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Nepalaid garām!
Uz augšu