Lielbritānijā pazemināts terorisma draudu līmenis

Lielbritānijas policija. Ilustratīvs attēls. FOTO: Unsplash

Terorisma draudu līmenis Lielbritānijā pirmdien pazemināts no "spēcīga" uz "būtisku", kas ir zemākais līmenis kopš 2014. gada, paziņojusi Lielbritānijas iekšlietu ministre Priti Patela.

Terorisma draudi pēdējos piecos gadus lielākoties bijuši spēcīgi, bet 2017. gadā divas reizes terorisma draudu līmenis īslaicīgi tika paaugstināts uz visaugstāko - kritisko, kas nozīmē, ka uzbrukums ir ļoti iespējams tuvākajā laikā.

Lielbritānijā 2017. gadā notika četri terorakti, kuros dzīvību zaudēja 36 cilvēki. Vislielākais bojāgājušo skaits - 22 cilvēki - bija pašnāvnieka sarīkotā sprādzienā popzvaigznes Arianas Grandes koncerta laikā Mančestrā.

Pārējie izbrukumi notika Londonā.

"Neskatoties uz izmaiņām draudu līmenī, terorisms paliek viens no tiešākajiem draudiem mūsu nacionālajai drošībai," norādīja Patela.

"Būtisks" terorisma draudu līmenis nozīmē augstu draudu līmeni un norāda uz to, ka uzbrukums var notikt bez brīdinājuma, piebilda ministre.

Terorisma draudu līmeni Lielbritānijā nosaka Vienotais terorismu draudu analīzes centrs, kas ir no valdības neatkarīga organizācija, kas pati pieņem savus lēmumus, balstoties uz jaunāko izlūkošanas informāciju un iekšējo un ārējo faktoru analīzi.

Uz augšu
Back