Ķīnas eksperti piedalīsies Parīzes Dievmātes katedrāles restaurācijā

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Ugunsgrēka postījumi Parīzes Dievmātes katedrālē
Ugunsgrēka postījumi Parīzes Dievmātes katedrālē Foto: AFP

Ķīnas eksperti piedalīsies Parīzes Dievmātes katedrāles restaurācijā, trešdien pēc abu valstu galvu tikšanās Pekinā vēsta Ķīnas mediji.

Kopš aprīlī notikušā ugunsgrēka Ķīnas un Francijas amatpersonas sazinās par sadarbību restaurācijas centienos, vēsta ziņu aģentūra "Siņhua".

"Ķīnai ir liela pieredze senu uguns skartu ēku restaurācijā, it īpaši ja tās ir no koka," valsts laikrakstam "China Daily" pavēstīja Ķīnas Kultūras mantojuma akadēmijas direktors Čai Sjaomins. "Tas nozīmē, ka mēs varam sniegt ieteikumus, kā pieiet Parīzes Dievmātes katedrāles ozola karkasa jumta restaurācijai."

Atsaucoties uz Francijas prezidenta Emanuela Makrona vizītes laikā parakstīto vienošanos, "Siņhua" vēsta, ka ķīniešu eksperti strādās uz vietas kopā ar Francijas kolēģiem.

Katedrālē 15.aprīļa vakarā izcēlās ugunsgrēks, kas nodarījis plašus postījumus pasaulslavenajam dievnamam. Ugunsdzēsējiem izdevies izglābt 850 gadus senās būves akmens pamatstruktūru, taču liesmas iznīcinājušas jumtu un citas katedrāles būvdetaļas.

Varasiestādes uzskata, ka ugunsgrēks izcēlies nejaušības rezultātā.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu