Pk, 22.09.2023.

Šogad pieaudzis slepkavību un to mēģinājumu skaits, īpaši reibumā

Papildināts
TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 5
Foto: Unsplash

Šogad deviņos mēnešos, salīdzinot ar pagājušo gadu, pieaudzis slepkavību un to mēģinājumu skaits, turklāt lielākā daļa šo noziegumu notikuši iedzeršanas laikā, skaidroja Valsts policijā.

Likumsargu apkopotā informācija liecina, ka šogad reģistrētas 42 slepkavības, kā arī 25 slepkavības mēģinājumi. 58 noziegumos izmeklēšana noslēgusies ar pozitīvu rezultātu. Gadu iepriekš Latvijā reģistrētas 40 slepkavības un 20 slepkavības mēģinājumi.

Šogad slepkavību izdarīšanas motīviem pārsvarā ir sadzīvisks raksturs, kas bieži saistīts ar personu antisociālu uzvedību, alkoholisko dzērienu lietošanu, vai noziedzniekam, iespējams, rīkojoties mantkārīgā nolūkā.

Veicot reģistrēto noziegumu analīzi, piemēram, pētot personas raksturojumu, motivējošos faktorus un nozieguma izdarīšanas dinamiku, policija secinājusi, ka negatīvās tendences nav saistītas ar izmaiņām sabiedrības domāšanas modelī, bet gan izpaužas atsevišķiem indivīdiem.

96,7% gadījumos slepkavībām piemīt sadzīvisks raksturs, kad slepkava un upuris bijuši savstarpēji pazīstami. Noziegumiem raksturīgas impulsīvas darbības un pēdu slēpšana.

Lielākā daļa slepkavību notikušas dzīvokļos vai dzīvojamās mājas, tad seko ielas un vietas ārpus dzīvojamās zonas. 

Noziegumu analīze liecina, ka pārsvarā noziegumu rīks ir nazis, cirvis vai citi priekšmeti. Lielākā daļa no slepkavībām notiek vai nu alkoholisko dzērienu koplietošanas laikā, vai alkohola reibumā.

Policija pērn novērsa arī vienu pasūtījuma slepkavību.

Jau ziņots, ka Latvijā 2017.gadā tika reģistrētas 5,6 tīšas slepkavības uz 100 000 iedzīvotājiem, kas ir augstākais rādītājs Eiropas Savienībā (ES) un par vienu slepkavību vairāk nekā 2016.gadā, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati, kas apkopoti par 29 bloka dalībvalstīm.

Valsts policija norāda, ka "Eurostat" minētajā statistikā par Latviju iekļāvusi slepkavības un to mēģinājumus.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 5

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais