Pielabinoties Ziemeļkorejai, ASV un Dienvidkoreja atliek militārās mācības

ASV aizsardzības ministrs Marks Espers FOTO: REUTERS/:POOL

 ASV un Dienvidkoreja atlikušas kopīgās gaisa spēku mācības, un tas ir labas gribas žests, lai uzlabotu attiecības ar Ziemeļkoreju un veicinātu tās atgriešanos pie kodolsarunu galda, svētdien paziņoja ASV aizsardzības ministrs Marks Espers.

"Mēs esam pieņēmuši šo lēmumu kā labas gribas žestu, lai veicinātu diplomātiju veicinošu vidi un tuvinātu mieru," sacīja Espers žurnālistiem vizītes laikā Bangkokā.

Espers aicināja Phenjanu atsākt sarunas un "demonstrēt tādu pašu labo gribu, apsverot lēmumus par [militāro] mācību un bruņojuma [izmēģinājumu] rīkošanu".

ASV aizsardzības ministrs arī uzsvēra, ka lēmums par gaisa spēku mācību atlikšanu nav uzskatāms par piekāpšanos, bet gan par centieniem radīt apstākļus diplomātiem panākt vienošanos ar Ziemeļkoreju par kodolsarunu atsākšanu.

ASV un Dienvidkorejas kopīgās gaisa spēku mācības "Vigilant Ace" bija paredzētas decembrī. Tagad tās atliktas uz nenoteiktu laiku.

Vašingtonas un Phenjanas  sarunas par Ziemeļkorejas kodolprogrammu nonāca strupceļā oktobrī, kad abu valstu delegāciju tikšanās Stokholmā beidzās bez rezultāta.

Phenjana ir pieprasījusi, lai Vašingtona līdz gada beigām nāk klajā ar jauniem ierosinājumiem, un veikusi  vairākus raķešu izmēģinājumus.

Uz augšu
Back