P, 26.09.2022.

Saeima atbalsta izmaiņas administratīvajos sodos par maksātnespējas procesa pārkāpumiem

TVNET/LETA
Saeima atbalsta izmaiņas administratīvajos sodos par maksātnespējas procesa pārkāpumiem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Evija Trifanova/LETA

Saeima šodien, 21. novembrī, otrajā lasījumā atbalstīja izmaiņas administratīvajos sodos par maksātnespējas procesa pārkāpumiem.

Grozījumi paredz, ka par parādnieka maksātnespējas procesa pieteikuma neiesniegšanu likumā paredzētajos gadījumos piemēros naudas sodu fiziskajām personām vai valdes loceklim no 300 līdz 1000 eiro, atņemot tiesības ieņemt noteiktus amatus komercsabiedrībās uz laiku no viena mēneša līdz pieciem gadiem vai bez tā.

Savukārt pašlaik par šo pārkāpumu sods ir paredzēts no 280 līdz 700 eiro, atņemot valdes loceklim tiesības ieņemt noteiktus amatus komercsabiedrībās vai bez tā. 

Izmaiņas arī paredzēs, ka par maksātnespējas procesa vai tiesiskās aizsardzības procesa noteikumu pārkāpšanu, ja to izdarījis administrators, parādnieka pārstāvis, tiesiskās aizsardzības procesa uzraugošā persona vai cita maksātnespējas procesā vai tiesiskās aizsardzības procesā iesaistītā persona, piemēros naudas sodu no 100 līdz 1500 eiro, atņemot tiesības ieņemt noteiktus amatus komercsabiedrībās uz laiku no viena mēneša līdz pieciem gadiem vai bez tā.

Savukārt pašlaik spēkā ir norma, ka par maksātnespējas procesa vai tiesiskās aizsardzības procesa noteikumu pārkāpšanu, ja to izdarījusi maksātnespējas procesā vai tiesiskās aizsardzības procesā iesaistītā persona, uzliks naudas sodu no 70 līdz 700 eiro, atņemot valdes loceklim vai parādnieka pārstāvim tiesības ieņemt noteiktus amatus komercsabiedrībās vai bez tā.

Paredzēts, ka izmaiņas stāsies spēkā vienlaikus ar Administratīvās atbildības likumu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu