Navaļnija "izkratītā" Kremļa TV personība nesen viesojusies Latvijā

FOTO: Instagram

Korupcijas atmaskotājs Aleksejs Navaļnijs pirmdien publicēja video par "aizliegto mīlu" uz Krievijas nodokļu maksātāju rēķina. Tā varone - Kremļa telekanāla "Rossija 1" raidījumu vadītāja Nailija Askere-Zade - pirms pāris nedēļām viesojusies Baltijas valstīs.

Par šo apmeklējumu liecina fotogrāfijas Askeres-Zades "Instagram" kontā, kam ir 128 000 sekotāju.

"Rīga un Tallina kopš 13.gadsimta cīnās par ietekmi Baltijā. Latvijas galvaspilsēta, protams, ir lielāka. Tilti, pilis, katedrāles, 20.gadsimta sākuma dzīvojamās mājas un 17.gadsimta tirgotāju nami," raksta Askere-Zade. "Bet man patika abas galvaspilsētas. Dažādas un skaistas."

Tomēr viņas vēstījumā ieskanas arī propagandas nots par Latviju kā neizdevušos valsti: "Pagaidām migranti met tām līkumu. Bet atšķirībā no Igaunijas, arvien vairāk Latvijas pamatiedzīvotāju izbrauc uz Eiropas Savienības valstīm. Bet tas viss tāpēc, ka ekonomika šeit ir slābāka #tvdiktoresstils."

Viņas kontā publicēta fotogrāfija arī no Tallinas. "Uz redzi, Baltija! Jau no bērnības sapņoju ar tevi iepazīties. Tu man patiki!" raksta Askere-Zade.

Viņas "Instagram" kontā publicētas fotogrāfijas arī no citiem braucieniem, piemēram, uz Briseli, kur viņa esot intervējusi "Gazprom" vadītāju Alekseju Milleru.

Askeres-Zades atpazīstamība Krievijā un aiz tās robežām krietni pieauga pirmdien, kad Navaļnijs publicēja savu jaunāko izmeklēšanu. Diennakts laikā video ar nosaukumu "Jahta. Lidmašīna. Meitene. Aizliegtā mīla uz jūsu rēķina" skatīts vairāk nekā divus miljonus reižu.

Navaļnijs video stāsta, ka jaunā sieviete regulāri ceļo pa pasauli, izmanto privāto lidmašīnu un atpūšas uz 62 metrus garas jahtas. Bet viņas veiksmes formula ir vienkārša - attiecības ar valstij piederošās Krievijas bankas VTB prezidentu Andreju Kostinu.

Viņa regulāri pārvietojas ar 60 miljonus ASV dolāru vērtu privāto lidmašīnu, ar kuru, kā liecina tiešsaistē pieejamie dati, viņa nolaidusies arī Tallinā. Viņai pieder arī vairāki dārgi nekustamie īpašumi, tai skaitā Putina režīma spīdekļu iecienītajā Rubļovkā.

FOTO: Reuters/ScanPix

Korupcijas apkarošanas fonds uzsver, ka protams, Askere-Zade šādus ekskluzīvus īpašumus nekādā veidā nevar atļauties. Viņai ir raidījums valsts televīzijas kanālā, tomēr viņa nav nekāda Kremļa propagandas zvaigzne, kā, piemēram, Vladimirs Solovjovs vai Jevgeņijs Kiseļovs. Askere-Zade veido raidījumu, kurā regulāri piedalās dažādi "veiksmīgie" Putinam pietuvinātie personāži.

Tātad Askeres-Zades bagātība nepārprotami ir saistāma ar viņas draugu - valstij piederošās VTB bankas ilggadējo vadītāju Kostinu.

Askere-Zade un Kostins daudzkārt manīti kopā, taču savas attiecības oficiāli nav apstiprinājuši.

Uz augšu