Kazahstānā nogāzusies pasažieru lidmašīna; ir bojāgājušie

Papildināts
TVNET/LETA
Kazahstānā nogāzusies pasažieru lidmašīna; ir bojāgājušie
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Foto: AP/Scanpix

Kazahstānā piektdienas rītā avarējusi iekšzemes reisa pasažieru lidmašīna ar 98 cilvēkiem, un 12 no viņiem gājuši bojā, paziņojušas amatpersonas.

Iepriekš tika ziņots, ka dzīvību zaudējuši 15 cilvēki, taču Iekšlietu ministrija precizējusi bojāgājušo skaitu.

Ievainoti 49 cilvēki, no viņiem 12 ir smagā stāvoklī.

Aviokompānijas "Bek Air" lidmašīna "Fokker-100" ar 93 pasažieriem un pieciem apkalpes locekļiem pacelšanās laikā no Almati lidostas divreiz atsitusies ar asti pret skrejceļu, pēkšņi zaudējusi augstumu, ietriekusies betona nožogojumā un pēc tam - lidlauka malā esošajā  divstāvu jaunbūvē, kurā cilvēki nav atradušies.

Lidmašīna nav aizdegusies.

Glābšanas darbi ir pabeigti.

Aviolainerim bija paredzēts doties uz valsts galvaspilsētu Nursultanu.

Aģentūra "Reuters" ziņo, ka avārijas vietā esot migla, taču nav zināms, vai tas bija traģiskā nelaimes gadījuma cēlonis.

Saskaņā ar sākotnējo informāciju, katastrofu varētu būt izraisījusi lidmašīnas tehniskās problēmas vai pilotu kļūda.

Kazahstānas prezidents Kasims Žomarts Tokajevs izteicis "dziļu līdzjūtību" upuriem un solījis, ka vainīgie tiks sodīti ar pilnu likuma bardzību.

Avarējusī lidmašīna ražota 1996.gadā, bet Kazahstānā reģistrēta 2016.gadā, preses konferencē Nursultanā informēja Kazahstānas vicepremjers Romāns Skļars.

Viņš teica, ka pašlaik ir divas versijas - katastrofu izraisījusi vai nu pilota kļūda vai arī lidmašīnas tehniskās problēmas. 

Kazahstānas Civilās aviācijas pārvalde uz laiku aizliegusi visu lidmašīnu "Fokker-100"  lidojumus, kā arī apturējusi aviokompānijas "Bek Air" darbību. Tāpēc piektdien atcelti visi "Bek Air" reisi. "Bek Air" flotē ir tikai lidmašīnas "Fokker-100".

Vidēja lieluma reaktīvās lidmašīnas "Fokker-100" tika ražotas no 1986. līdz 1997.gadam.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais