Vīrietis kādā ofisā Rīgā nošāvis cilvēku un izdarījis pašnāvību
Papildināts

FOTO: LETA

Valsts policija šodien plkst.12.30 saņēmusi izsaukumu uz kāda ofisa telpām, kur bojā gājuši divi vīrieši.

Sākotnējā informācija liecina, ka kāds 1973.gadā dzimis vīrietis bija iegājis kāda Kandavas ielas firmas ofisa telpās un paaicinājis acīmredzot sev pazīstamu 1970.gadā dzimušu vīrieti iznākt koridorī.

Tur uzbrucējs vairākas reizes izšāvis uz vīrieti un vēlāk turpat ofisa telpās sev iešāvis galvā, šodien žurnālistus informēja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Sozinovs.

Patlaban notikušā galvenā versija ir tāda, ka starp uzbrucēju un upuri pastāvējis konflikts,

taču patlaban ir pāragri runāt, vai domstarpības bijušas privāta, darba vai biznesa attiecību dēļ, norādīja Sozinovs. 

Policija atradusi uzbrucēja turpat ofisa pagalmā novietoto automašīnu, kā arī noskaidrojusi, ka uzbrucējam bija oficiāli reģistrēts ierocis.

Patlaban gan ir pāragri spriest, vai uzbrucējs bijis reibumā, norādīja policijas pārstāvis. Tāpat policija vēl skaidros, kādā veidā abi bijuši pazīstami. 

Sozinovs vēl arī nevarēja pateikt, vai šāvējs agrāk atradies policijas redzeslokā.

Viņš arī skaidroja, ka šis nav tipisks noziegums Latvijā

Viņam arī nav ziņu, vai pastāvējuši kādi aizdomīgi apstākļi, vīrietim saņemot ieroča glabāšanas un nēsāšanas atļauju. 

Policija atzīmēja, ka noziegumu izdarījušais vīrietis ir bijis viens, tāpēc sabiedrība nav apdraudēta.

Saistībā ar notikušo tiks sākts kriminālprocess un tiek skaidroti notikušā apstākļi, tostarp nozieguma motīvs.

Noziegums noticis biroju teritorijā Kandavas ielā 41A, kuras īpašnieks un apsaimniekotājs ir SIA "Imantas Tehno Parks". Uzņēmuma īpašnieks un valdes priekšsēdētājs Vladimirs Siņeļņikovs apstiprināja, ka šaušana notikusi uzņēmuma teritorijā.

Siņeļņikovs sacīja, ka viņam nav informācijas, tieši kura biroju teritorijas nomnieka darbinieki bijuši abi šaušanā iesaistītie vīrieši. Siņeļņikovs norādīja, ka patlaban vēl tiek veiktas izmeklēšanas darbības, taču pārējo nomnieku darbs nav traucēts. 

Nav pirmais gadījums

Šis pēdējos mēnešos nav vienīgais gadījums, kad, izmantojot šaujamieroci, uzbrucējs nogalinājis sev pazīstamu cilvēku.

Pērn septembra beigās aizdomās par dubultslepkavības pastrādāšanu Madonas novadā tika aizturēts vīrietis. Toreiz noskaidrots, ka kādā kūdras purvā atrasti nošauti divi vīrieši un slepkavība paveikta ar medību ieroci.  

Gan aizturētais vīrietis, gan abi upuri visi savstarpēji ir bijuši pazīstami.  

Uzbrucējs agrāk arī strādājis šajā kūdras purvā, taču no darba atlaists par vairākiem disciplinārpārkāpumiem, tostarp alkohola lietošanu darba laikā. 

Toreiz policija pieļāva, ka slepkavības motīvi varētu būt sadzīviski.

Būtiska informācija, kur zvanīt grūtās situācijās:

Biedrība „Skalbes” krīzes, psiholoģiskā un emocionālā atbalsta tālrunis- 67222922 (Lattelekom), 27722292 (Bite). Darba laiks: 00:00-24:00

Krīzes tālruņa speciālisti ir speciāli apmācīti un gatavi uzklausīt un atbalstīt ikvienu zvanītāju. Šādās sarunās krīzes telefona darbinieki nodrošina atbalstu uzklausot un nepieciešamības gadījumā sniedz informāciju par to kur var vērsties pēc palīdzības. Krīzes telefona konsultanti nemēģina atrisināt visas klienta problēmas, bet mēģina kopīgi ar klientu noteikt to problēmu, kuru šobrīd ir iespējams risināt. Savas problēmas pārrunāšana palīdz cilvēkam paskatīties uz savu grūtību no malas, palīdz sakārtot domas un normalizēt emocionālās reakcijas.

Uz augšu