Puertoriko pēc zemestrīces izsludina ārkārtas stāvokli

FOTO: EPA/Scanpix

Puertoriko gubernatore Vanda Vaskesa otrdien izsludināja ārkārtas stāvokli pēc tam, kad spēcīga 6,4 magnitūdu zemestrīce izraisīja viena cilvēka nāvi salas dienvidos un nodarīja plašus postījumus.

Gubernatore sacīja, ka ārkārtas stāvokļa izsludināšana ļaus aktivizēt Nacionālās gvardes karavīrus Puertoriko, kura vēl atkopjas no 2017.gada orkāna.

ASV Ģeoloģiskais dienests ziņoja, ka zemestrīce notikusi otrdienas rītā un tās epicentrs bijis jūrā netālu no piekrastes pilsētas Ponses. Tai sekojuši vairāk nekā 10 pēcgrūdieni.

Tā bija spēcīgākā no vairākām zemestrīcēm, kas piemeklējušas Puertoriko kopš 28.decembra.

FOTO: Carlos Giusti / AP

Zinātnieki sākumā izsludināja trauksmi par iespējamu cunami, bet vēlāk to atcēla.

Zemestrīces dēļ automātiski izslēdzās Puertoriko elektrotīkls, kas bija nopietni izpostīts orkānā "Maria" pirms vairāk nekā diviem gadiem.

Zemestrīce nodarīja vislielākos postījumus salas dienvidrietumu piekrastes pilsētās, tai skaitā Ponsē, Gvajaniljā un Gvanikā.

73 gadus vecs vīrietis gāja bojā, sagrūstot sienai viņa mājoklī Ponsē. Vēl astoņi cilvēki šajā pilsētā tika ievainoti.

Pirmdien Puertoriko bija notikusi 5,8 magnitūdu zemestrīce, kas sagrāva dažas ēkas, izraisīja elektroapgādes pārtraukumus un nelielus zemes nogruvumus, bet neprasīja cilvēku upurus. Šajā zemestrīcē sagruva arī populārs tūrisma objekts - dabiski izveidojusies akmens arka "Punta Ventana" salas dienvidu krastā. 

Uz augšu