Austrālijas ugunsgrēki: izsludina jaunus brīdinājumus un evakuācijas

FOTO: EPA/Scanpix

Ugunsgrēkiem atkal pieņemoties spēkā, Austrālijas varasiestādes ceturtdien izsludinājušas jaunus brīdinājumus un paziņojumus par evakuāciju valsts dienvidaustrumos.

Brīdinājums par katastrofu Viktorijas štatā pagarināts par divām dienām, un cilvēkiem bīstamajās zonās ieteikts evakuēties.

Arī kaimiņos esošajā Jaundienvidvelsas štatā varasiestādes ieteikušas iedzīvotājiem sagatavoties tam, ka laikapstākļi piektdien pasliktināsies.

"Šie ugunsgrēki vēl arvien pilnīgi noteikti pārvietojas, joprojām palielinās (..) un rada nozīmīgu risku kopienām," norādīja Viktorijas štata avārijas dienestu ministre Līsa Neville.

Postošajos ugunsgrēkos, kas sākās septembrī, dzīvību zaudējuši 26 cilvēki, tūkstošiem cilvēku palikuši bez mājām un tūkstošiem citu vairākkārt nācies evakuēties.

Liesmas skārušas vairāk nekā 10,3 miljonus hektāru, kas atbilst Dienvidkorejas platībai.

Varasiestādes brīdinājušas, ka vasaras ugunsgrēku sezona turpināsies, līdz valstī sāksies kārtīgs lietus. Pašreiz Austrālijā valda sauss un vējains laiks, un nacionālais meteoroloģijas dienests prognozē, ka tuvākajos mēnešos situācija neuzlabosies.

Dienests paziņojis, ka 2019.gads bijis karstākais un sausākais gads Austrālijā, kopš sākti meteoroloģiskie novērojumi.

Daudzās pilsētās pārtraukta elektroapgāde un sakari, bet dažās pilsētās sāk sarukt dzeramā ūdens krājumi.

Sidneju, Melburnu un Kanberu ieskauj dūmu mākoņi.

Ugunsgrēku radītie dūmi saskatāmi pat vairāk nekā 12 000 kilometru attālumā Čīlē un Argentīnā.

Uz augšu