Savāc 10 000 parakstu pret koku izciršanu bijušā velotreka "Marss" teritorijā

Foto: Nīkstoši koki Rīgas centrā FOTO: Jānis Škapars/TVNET

Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" savākti 10 000 parakstu pret koku izciršanu Rīgā, Brīvības gatvē 207, vērtīgākos kokus bijušā velotreka "Marss" teritorijā, tā vietā šajā vietā izveidojot parku.

Kā iniciatīvas pārstāve norādīta Linda Sleja. Viņa skaidroja, ka šajā vietā jau kopš pagājušā gadsimta sākuma ir bijusi zaļa, publiski pieejama teritorija - sporta biedrības "Marss" velotreks.

"Šis zemes gabals, uz kura aug vairāki desmiti simtgadīgu koku, ir valsts īpašumā, un tā ir vienīgā vieta plašā apkārtnē, kur par minimāliem līdzekļiem var ierīkot parku," pauda Sleja, piebilstot, ka Rīgas dome šo ieceri atbalstot.

Tomēr VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) vēlas tur būvēt biroju ēku, atgādināja iniciatīvas autore, norādot, ka šim mērķim neesot paredzēts nekāds finansējums, kā arī nav zināms, kad tas varētu notikt.

Neskatoties uz to, VNĪ vēlas izcirst ilggadīgos kokus jau tuvākajā laikā, tāpēc, pēc Slejas domām, tagad ir brīdis, kad Teikas un VEF apkaimes iedzīvotāji var izcīnīt sev parku un apturēt koku izciršanu.

Sleja uzsvēra, ka zaļās zonas pilsētā ir vietas pastaigām, atpūtai un mieram pēc pilsētas burzmas, savukārt Teikas un VEF apkaimes daļa ir viena no nedaudzajām Rīgā, kur iedzīvotājiem sasniedzamā attālumā nav neviena parka.

Savāktos parakstus plānots iesniegt VNĪ un Finanšu ministrijai.

Uz augšu
Back