Noslēpumains vīruss Ķīnā prasījis divu cilvēku dzīvības

Laboratorija. Ilustratīvs foto.

FOTO: CHINA DAILY / REUTERS

Ķīnā jau divi cilvēki ir miruši ar noslēpumainu vīrusu, kas skāris desmitiem cilvēku un parādījies arī Taizemē un Japānā, piektdien paziņoja amatpersonas.

69 gadus vecs vīrietis trešdien nomira valsts vidienes pilsētā Vuhaņā, kas tiek uzskatīta par šā koronavīrusa uzliesmojuma epicentru, paziņoja vietējās varas iestādes. 

Uzliesmojums ir radījis satraukumu, jo šis vīruss ir radniecīgs SARS (smagā akūtā respiratorā sindroma) izraisītājam. SARS 2002. un 2003. gadā prasīja 349 cilvēku dzīvības kontinentālajā Ķīnā un vēl 299 - Honkongā.

Vismaz 41 cilvēks Ķīnā ir saslimis ar pneimoniju, kura ir saistīta ar jauno vīrusu, un tas pamudinājis Honkongas varas iestādes pastiprināt šā vīrusa noteikšanas pasākumus, tai skaitā ķermeņa temperatūras pārbaudes iebraucējiem.

Vuhaņas veselības komisija ceturtdienas vakarā paziņoja, ka 12 cilvēki ir izveseļojušies un izrakstīti no slimnīcas, bet vēl pieci ir nopietnā stāvoklī.

Trešdien mirušais vīrietis saslima 31.decembrī, un piecas dienas pēc tam viņa veselības stāvoklis pasliktinājās. 

Ir konstatēti vēl divi šīs slimības gadījumi Taizemē un Japānā. Abu valstu veselības iestādes paziņoja, ka pacienti pirms hospitalizācijas bija apmeklējuši Vuhaņu. 

Vuhaņas varas iestādes pavēstīja, ka uzliesmojuma centrā bijis jūras velšu tirgus, kas 1.janvārī tika slēgts.

Līdz šim nav apstiprināts, ka jaunais vīruss varētu tikt nodots no cilvēka cilvēkam, bet veselības komisija uzskata, ka šāda iespējamība "nevar tikt izslēgta".

Uz augšu