Francijā seksa video skandāla lietā sāk izmeklēšanu pret krievu mākslinieku

Dators. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Unsplash

Francijas prokuratūra otrdien uzsākusi oficiālu izmeklēšanu pret trimdā Francijā dzīvojošo Krievijas mākslinieku un aktīvistu Pjotru Pavļenski un viņa draudzeni Aleksandru de Tadeo saistībā ar nopludinātu seksa video, kura dēļ no cīņas par Parīzes mēra amatu bija spiests izstāties tuvs Francijas prezidenta Emanuela Makrona sabiedrotais Benžamēns Grivo.

Pavļenskim un de Tadeo izvirzītas apsūdzības par tiesību uz privāto dzīvi pārkāpumu, kā arī seksuāla rakstura attēlu publiskošanu bez piekrišanas saistībā ar video nopludināšanu, kura dēļ Francijā valdošās partijas kandidāts bija spiests pārtraukt vēlēšanu kampaņu.

Pret Pavļenski arī uzsākta izmeklēšana saistībā ar Parīzē kādā Jaungada ballē notikušu cīniņu, kurā ticis izmantots nazis.

35 gadus vecais Pavļenskis un 29 gadus vecā de Tadeo sestdien tika nogādāti apcietinājumā un tad pratināti divas dienas.

De Tadeo otrdien tika atbrīvota no apcietinājuma un viņai aizliegts kontaktēties ar Pavļenski.

Mākslinieks un aktīvists Pavļenskis, kas 2017.gadā aizbēga no Krievijas, jau atzinis, ka ir publicējis video, kurā kāds vīrietis redzams masturbējam, kā arī pikantas īsziņas.

Kā noprotams, video un īsziņu saņēmēja bijusi de Tadeo. Gan video, gan īsziņas publicētas Pavļenska izveidotā tīmekļa vietnē, bet sensacionālā vēsts plaši izplatījusies pa sociālajiem tīkliem.

Bijušais valdības pārstāvis sakariem ar presi Grivo ir precējies trīs bērnu tēvs. Izraisoties skandālam, viņš izstājies no cīņas par Parīzes mēra amatu.

Kā ziņu aģentūrai AFP pagājušajā nedēļā paskaidroja Pavļenskis, viņš gribējis atmaskot 42 gadus vecā politiķa liekulību, kurš ģimeni izvirzījis par savas kampaņas centrālo tematu.

Pēc Grivo izstāšanās no vēlēšanu cīņas par valdošās partijas "Republika, uz priekšu" (LREM) kandidāti uz Parīzes mēra amatu izvirzīta bijusī veselības ministre Agnese Bizīna.

Viņai vēlēšanu cīņā pret pašreizējo mēru sociālisti Annu Idalgo paredzama sīva cīņa, ņemot vērā Grivo pat pirms skandalozā video parādīšanās bija attālā trešajā vietā.

Pašvaldību vēlēšanas Francijā notiks pēc mēneša.

Pavļenskim, kura biogrāfijā ir virkne radikālu protestu, pēc domstarpību saasināšanās ar Krievijas varasiestādēm 2017.gadā Francijā tika piešķirts patvērums.

Sestdien viņš tika apcietināts saistībā ar apsūdzībām par naža izvilkšanu kāda kautiņa laikā Jaungada ballē Parīzē, bet tad izmeklētāju galvenais fokuss tika pievērsts nopludinātajam seksa video.

Pavļenskis aizbēga uz Franciju un 2017.gadā ieguva patvērumu pēc vairākām provokatīvām protesta akcijām, kas izraisīja Krievijas varasiestāžu sašutumu. Vienā no šīm protesta akcijām viņš bija pienaglojis savu sēklinieku maisiņu pie Maskavas Sarkanā laukuma.

Pavļenskis turpināja rīkot protesta akcijas arī Francijā. 2017.gada oktobrī viņš aizdedzināja "Banque de France" Parīzes Bastīlijas nodaļas fasādes durvis.

Viņš pamatoja savu protestu ar to, ka bankas atrašanās Bastīlijas laukumā, kur 1789.gadā sākās Francijas revolūcija, esot "vēsturiski apkaunojoša". "Baņķieri ir ieņēmuši monarhu vietu," viņš skaidroja.

2013.gadā Pavļenskis ieguva pasaules slavu ar minēto performanci "Fiksācija" Sarkanajā laukumā.

2016.gadā tiesa Krievijā piesprieda viņam naudassodu par to, ka viņš Maskavā bija aplējis ar benzīnu un aizdedzinājis Federālā Drošības dienesta (FDD) galvenās ēkas durvis.

Pavļenskis citās protesta akcijās bija aizšuvis savas lūpas, protestējot pret cietumsodu feministu pankgrupas "Pussy Riot" dalībniecēm, ietinies dzeloņstieplēs, un nogriezis daļu savas auss.

2016.gada decembrī Krievijas varas iestādes paziņoja, ka kāda teātra aktrise apsūdzējusi Pavļenski seksuālā uzbrukumā. Viņš nosauca šo apsūdzību par safabricētu.

Pavļenskis iepriekš paziņojis, ka viņam draudētu desmit gadu ieslodzījums cietuma nometnē, ja viņš tiktu nosūtīts atpakaļ uz Krieviju.

Uz augšu