Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadītāja Dreja pametīs amatu

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Marianna Dreja
Marianna Dreja Foto: LETA

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) vadītāja Marianna Dreja 28.februāri aizvadīs pēdējo dienu šajā amata, intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" paziņoja labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV).

Ministre atklāja, ka otrdien ar Dreju, kura vairākus mēnešus bijusi darbnespējā, ir parakstīts līgums par civildienesta attiecību izbeigšanu uz savstarpējas vienošanās pamata.

Atgādināta par daļas iestādes darbinieku neapmierinātību ar Drejas darbu, ministre uzsvēra, ka abas amatpersonas arī vienojušās publiski nekomentēt, kāda bijusi situācija.

Šīs nedēļas laikā plānots izlemt, vai uz VBTAI vadītāja amatu sludināt konkursu vai arī iecelt jauno vadītāju rotācijas kārtībā.

" Šobrīd galvenais ir nodrošināt funkciju izpildi (..)," uzsvēra ministre.

Kā ziņots, aģentūra LTEA vēl 3.janvārī vēstīja, ka Dreja kopš 14.oktobra atrodas darbnespējā. Viņas prombūtnes laikā inspekcijas vadītājas pienākumi tika uzticēti VBTAI Bāriņtiesu un audžuģimeņu departamenta direktorei Valentīnai Gorbunovai.

Oktobra sākumā tapa zināms, ka daļa no iestādes darbiniekiem ir neapmierināti ar Drejas pārvaldes metodēm. Pēc labklājības ministres toreiz paustā aģentūrai LETA, apmeklējot inspekciju un izrunājoties ar darbiniekiem, ministre secinājusi, ka daudzi no viņiem ir neapmierināti ar iestādes vadītāju un tāpēc esot noskaņoti pamest darbu, ja nekas nemainīsies.

Lai arī Petraviča tolaik uzsvēra, ka šādā situācijā ir skeptiska par Drejas iespējām turpināt darbu VBTAI vadītājas amatā, ministre arī atzīmēja, ka Darba likums aizsargā darba ņēmēja tiesības, tāpēc "tas vien, ka darbinieki ir neapmierināti, nevar būt iemesls atbrīvošanai, jo tad pastāv tiesāšanās iespējas".

Petraviča arī vērsa uzmanību, ka problēma nav radusies ne "vakar vai aizvakar", bet jau laikā, kad Dreja atnāca strādāt uz VBTAI.

Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma" iepriekš vēstīja, ka darbinieki parakstījuši sūdzības vēstuli par Dreju un nosūtījuši to gan labklājības ministrei, gan Valsts kancelejas vadībai un arī valdībai. 

Vēstulē norādīts, ka direktore darbiniekus dalot sev tīkamajos un netīkamajos, un pret sev nepietuvinātajiem veicot mobingu un bosingu. Tāpat viņa bieži neesot darbā un kavējoties ar dažādu dokumentu parakstīšanu, kas kavējot bērnu interešu nodrošināšanu.

Pati Dreja situāciju nav komentējusi.

Valdība viņu inspekcijas vadītājas amatā apstiprināja 2018.gada februārī. Pirms tam viņa ilgstoši ieņēma dažādus amatus Nodarbinātības valsts aģentūrā.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu