Bez viņa ikdiena būtu citāda: miris "kopēt un ielīmēt" komandas izgudrotājs

Lerijs Teslers

FOTO: Wikipedia

74 gadu vecumā miris Silīcija ielejas celmlauzis Lerijs Teslers, kurš izgudroja "kopēt", "ielīmēt" un citas datorkomandas, ko ik dienu izmanto miljoniem cilvēku, vēsta BBC.

Teslers Silīcija ielejā sāka strādāt 60.gadu sākumā, kad cilvēkiem vēl bija grūti iedomāties, ka nākamajās desmitgadēs gandrīz katrās mājās būs dators, un turklāt vēl tik mazs, ka to varēs nolikt uz rakstāmgalda vai paņemt klēpī.

Taču tieši Teslera inovācijas deva artavu personālo datoru revolūcija. Viņa izgudrotās komandas "kopēt", "izgriezt", "ielīmēt", "meklēt" un "aizvietot" padarīja personālos datorus viegli apgūstamus un lietojamus.

"Jūsu darba dienas ir vienkāršākas, pateicoties viņa revolucionārajām idejām," saviem sekotājiem tvītoja kompānija "Xerox", kurā Teslers savulaik strādāja.

1945.gadā Ņujorkā dzimušais Teslers absolvēja Stenfordas Universitāti. Pēc tam viņš specializējās interfeisa dizainā - mēģināja padarīt datorsistēmas ērtākas lietošanai.

Teslers savu karjeru sāka "Xerox", bet pēc tam 17 gadus nostrādāja kompānijā "Apple", kur tika paaugstināts līdz galvenā zinātnieka amatam. Vēlāk Teslers nodibināja jaunuzņēmumu, kas darbojās izglītības jomā, un īslaicīgi strādāja arī "Amazon" un "Yahoo".

Teslera izgudrotā komanda "izgriezt un ielīmēt" tika iestrādāta "Apple" 1983.gadā izlaistajā datorā "Lisa", kā arī gadu vēlāk tirgū palaistajā "Macintosh" datorā.

Uz augšu