Vēl nesākot uzklausīt vietvaras, novadu reformas komisijas sēdē pasludina pārtraukumu

Artūrs Toms Plešs FOTO: Paula Čurkste/LETA

Otrdien, tikko atklājot Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijas sēdi, tajā uzreiz pasludināts pusstundas pārtraukums.

Par pārtraukumu, vēl nesākot uzklausīt sabraukušos pašvaldību pārstāvjus, paziņoja komisijas priekšsēdētājs Artūrs Toms Plešs (AP). Vietvaru vadītāji pieļāva, ka komisijas deputāti devušies aiz slēgtām durvīm vienoties par gaidāmo balsojumu, noslēdzot Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumprojekta sagatavošanu otrajam lasījumam.

Arī komisijas deputāte Regīna Ločmele-Luņova (S), kura zālē ieradās nedaudz vēlāk, komentēja, ka palikusi vienīgā, kura "nav kuluāros".

Uz komisijas sēdi ieradušies Valkas novada, Jēkabpils, Jaunjelgavas novada, Valmieras un citu domju vadītāji un pārstāvji.

Jau ziņots, ka komisija, strādājot pie Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumprojekta pielikuma par jaunveidojamajām novadu pašvaldībām sagatavošanas otrajam lasījumam, šodien plāno noslēgt sarunas ar novadu vadītājiem.

Sēdē plānots lemt par jauna Saulkrastu novada izveidošanu, kurā apvienotu Saulkrastu un Sējas novadus un Lēdurgas, Skultes un Vidrižu pagastus, kā arī vērtēt pašvaldību viedokļus par Sēlijas novada izveidošanu un tā administratīvā centra noteikšanu.

Tāpat deputāti lēmuši iepazīties ar Varakļānu novada pašvaldības iedzīvotāju viedokli par palikšanu Vidzemē pie Madonas novada vai pievienošanos Latgalei (pie Rēzeknes novada), kā arī vērtēt ierosinājumu Valkas pilsētai noteikt īpašu statusu.

Sēdē aicināti piedalīties pašvaldību vadītāji no Aizkraukles, Aknīstes, Ilūkstes, Jaunjelgavas, Jēkabpils, Krimuldas, Krustpils, Limbažu, Neretas, Salas, Saulkrastu, Salacgrīvas, Sējas, Valkas, Varakļānu un Viesītes novadiem, kā arī Jēkabpils pilsētas domes.

Komisija iepriekš atbalstījusi lielāko daļu no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas piedāvājuma par jauno novadu teritorijām Pierīgas, Latgales, Kurzemes, Vidzemes un Zemgales reģionos.

Pašvaldību reforma paredzēta, lai līdz 2021.gadam izveidotu ekonomiski attīstīties spējīgas administratīvās teritorijas ar vietējām pašvaldībām, kas spēj nodrošināt tām likumos noteikto autonomo funkciju izpildi salīdzināmā kvalitātē un pieejamībā un sniedz iedzīvotājiem kvalitatīvus pakalpojumus par samērīgām izmaksām, teikts Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumprojekta anotācijā. Līdzšinējo 119 vietējo pašvaldību vietā plānots izveidot 39 pašvaldības.

Uz augšu
Back