Viņķele arī atgādināja, ka speciālisti ir augstākajā gatavībā, regulāri tiek vērota situācija ārvalstīs. Tāpat atkārtoti Viņķele aicināja nedoties brīvdienās uz Ziemeļitāliju.
Kariņš uzsvēra – labākais preventīvais līdzeklis ir regulāri mazgāt rokas ar ūdeni un ziepēm.
Veselības ministre Ilze Viņķele informējusi, ka Latvijā viss ir sagatavots, lai iespējami attālinātu vīrusa izplatīšanos, un visas iesaistītās puses šobrīd veic vairāk drošības pasākumu nekā citās Eiropas valstīs.
Kopš pagājušās piektdienas ir paplašināti koronavīrusa Covid–19 ierobežojošie pasākumi, nosakot papildu valstis un teritorijas, uz kurām tie attiecināti, – Ķīna, Dienvidkoreja, Irāna, Lombardijas un Veneto apgabali Itālijā.
Līdz ar to personām, kurām 14 dienu laikā kopš atgriešanās no šīm valstīm un teritorijām parādīsies saslimšanas pazīmes – klepus, paaugstināta temperatūra, rīkles iekaisums, apgrūtināta elpošana u. c. –, jāzvana pa tālruni 113, jāizstāsta par simptomiem un jānorāda, no kurienes persona atgriezusies.
Bērniem, kuri atgriežas no koronavīrusa skartajām valstīm un teritorijām, uz kurām attiecināti īpaši piesardzības pasākumi, 14 dienas jāpavada mājās. Pēc tam bērns ar ģimenes ārsta izziņu, kas apliecina, ka bērns ir vesels, var doties uz izglītības iestādi. Ja tomēr parādās slimības simptomi, jāzvana pa tālruni 113.
Ārstniecības iestādes, kā arī izglītības iestādes ir informētas par izmaiņām gadījuma definīcijai (klīnisko un epidemioloģisko kritēriju kopums, kurus izmanto, lai apstiprinātu vai noraidītu koronavīrusa esamību pacientam) un ieteikumiem rīcībai.
Savukārt iedzīvotājiem, kuri šobrīd plāno doties uz koronavīrusa skartajām valstīm, būtu nepieciešams izvērtēt ceļojuma nepieciešamību vai ceļojuma laikā ievērot vispārējos profilakses pasākumus, kā arī sekot līdzi vietējo varas iestāžu norādījumiem. Tāpat arī būtu jārēķinās ar iespējamiem strauji mainīgiem pārvietošanās un citiem ierobežojumiem koronavīrusa skartajās valstīs.
Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) turpina nodrošināt regulāru un atbilstošu informācijas apmaiņu ar Pasaules Veselības organizāciju, Eiropas Slimību profilakses un kontroles centru un Eiropas Komisijas Ārkārtējo situāciju koordinācijas centru, kā arī sekos citu valstu veiktajiem pasākumiem saistībā ar jaunā koronavīrusa izraisīto uzliesmojumu.
Mainoties epidemioloģiskai situācijai atkarībā no notikumu attīstības un starptautiski pieņemtajiem lēmumiem, tiks organizēti arī citi pasākumi.