Latvieši Āfrikā būvē velotrasi ielu bērniem

FOTO: "We Build Parks"

Latvijas uzņēmuma "We Build Parks" komanda divu nedēļu garumā strādājusi Āfrikas valstī Lesoto, kur projekta “Pump For Peace” ietvaros tiek būvēta velotrase ielu bērniem.

Velotrases izbūve Lesoto notiek sadarbībā ar vietējo organizāciju “Sepheo”, kas rūpējas par vietējo ielu bērnu izglītību un labklājību. Labdarības velotrašu izbūvi maznodrošinātās pilsētās katru gadu organizē Šveices velo nozares līderis “Velosolutions”.

Uz Lesoto galvaspilsētu Maseru devās desmit valstu pārstāvji, kas iesaistījās projekta realizēšanā. No Latvijas - uzņēmuma “We Build Parks” vadītājs Jānis Jansons kopā ar pieciem komandas biedriem no Baltijas un Skandināvijas. Atgriežoties mājās, ikvienu bija pārņēmušas pārdomas un atmiņā palikušas spilgtas emocijas no piedzīvotā. Motivācija darīt vairāk kļuvusi spēcīgāka kā jebkad.

“Lūgt ir grūti, dot ir viegli. Esmu laimīgs, ka spējam dot, neko neprasot pretī. Un tieši tur, kur tas radīs vislielāko vērtību. Kopīgiem spēkiem radījām vienīgo sporta infrastruktūru rajonā, kur dzīvo neskaitāmi bērni. Tas iedvesmo iet un radīt vēl un vēl,” pēc projekta  pārdomās dalās Jānis, kurš Latvijas vārdu ir nesis pasaulē ne reizi vien, piedaloties dažādos pasaules līmeņa projektos, ieskaitot Olimpiskās spēles.

Šāda tipa projekts Lesoto tika realizēts otro gadu, šajā nelielajā valstī kopumā izbūvējot jau trīs velotrases. Izbūves procesā ne reizi vien komandām nācies saskarties ar dažādiem sarežģījumiem ierobežoto iespēju un apstākļu dēļ. Tomēr, atrodoties tur uz vietas, šīs problēmas šķiet mazas un viss ticis uztverts ar smaidu. “Galu galā paveiktajam darbam ir neizmērojama vērtība. Pabeidzot projektu, redzētie simtiem bērnu smaidi un sajūsmas momenti ikvienam no mums spēcīgi palikuši atmiņā. Noteikti vēl atgriezīsimies,” komentē Jānis.

“Pump For Peace” ir asociācija, kas izveidota pēc Šveices uzņēmuma “Velosolutions” iniciatīvas. Tās mērķis ir bērniem, kas atrodas mazāk attīstītās kopienās, dot iespēju aktīvi pavadīt laiku, padarīt riteņbraukšanu pieejamāku. Lielu ieguldījumu sniedz vietējā organizācija “Sepheo”, kas rūpējas, lai trūcīgiem bērniem tiktu nodrošināta izglītība un sportiskas aktivitātes.

Uz augšu
Back