“Maxima” un "Rimi" veikalu kasēs uzstāda stikla aizsargbarjeras
papildināts

FOTO: Publicitiātes foto.

Rūpējoties par darbinieku veselību, sākot ar 17.martu, “Maxima” un "Rimi" veikalos visā Latvijā pakāpeniski un pēc iespējas operatīvi uzstāda organiskā stikla barjeras kasēs vīrusa izplatības ierobežošanai un darbinieku papildu aizsardzībai, portālu TVNET informēja lielveikalu tīklu pārstāvji.

“Mēs rūpīgi sekojam līdzi situācijai valstī un atbilstoši ieviešam arvien jaunus papildu risinājumus, lai nodrošinātu ne tikai pircēju, bet arī mūsu darbinieku drošību. Apzinoties savu lomu pārtikas un pirmās nepieciešamības preču nodrošināšanai Latvijas iedzīvotājiem, šobrīd pēc pašu iniciatīvas sākam ieviest arī organiskā stikla aizsargjoslas. Tas ir tehniski laikietilpīgāks process nekā citas iniciatīvas, ko ieviešam, tāpēc plānojam visos veikalos tos ieviest līdz nedēļas beigām. Aicinām arī visus Latvijas iedzīvotājus turpināt rūpīgi sekot valdības rekomendācijām un ievērot visstingrākos piesardzības pasākumus,” stāsta “Maxima Latvija” vadītājs Viktors Troicins.

Jau ziņots, ka, sākot ar 16.martu, “Maxima” administrācijā un veikalos ievieš papildus būtiskus sociālās distancēšanās ierobežojumus - kasu, sveramo vitrīnu, dārzeņu un augļu, kā arī citās veikala zonās tiek iezīmētas robežas 2 m rādiusā. Tāpat no 17.03 tiek nedaudz saīsināts atsevišķu veikalu darba laiks, lai varētu veikt to pastiprinātu dezinficēšanu, kā arī samazinātu darbinieku noslodzi.

Biroja darbinieki pāriet attālinātā darba režīmā. Ierobežojuma ietvaros klienti arī tiek aicināti izmantot iepirkuma ratiņus veikalos, jo tie fiziski veido robežu ar citiem cilvēkiem, kā arī veikalos tiek veikta plaša informatīva kampaņa, lai cilvēki ievērotu valdības noteikto sociālo distancēšanos tirdzniecības vietās.

“Maxima Latvija” ar rūpēm par darbiniekiem, klientiem un pārtikas drošību īsteno vēl virkni papildus preventīvas un profilaktiskas darbības - sociālās distancēšanās ierobežojoši pasākumi 2 m rādiusā. Plaša informatīva kampaņa veikalos, izvietojot materiālus TV ekrānos, veikala radio un plakāti dažādās vietās veikalos, nefasētas pārtikas, piemēram, konditorejas izstrādājumu fasēšana, dezinfekcijas līdzekļu un cimdu izvietošana pie veikalu ieejām.

Atsevišķi administrācijas darbinieki dodas palīgā kolēģiem, lai efektīvāk organizētu darbu veikalā; pilnīgi visiem darbiniekiem, kas atbrauc no ārvalstīm, noteikta apmaksāta prombūtne, arī ja nav aizdomu par inficēšanos.

Visiem uzņēmuma darbiniekiem ir pieejami roku dezinfekcijas līdzekļi, lai, piemēram, kasieri, esot kasē, varētu notīrīt rokas. Rūpējoties par darbinieku imunitāti, tiek nodrošināts bezmaksas ingvers, citrons un medus.

“Maxima” interneta veikala barbora.lv darbiniekiem ir nodrošināti vienreizlietojamie cimdi un roku dezinfekcijas līdzekļi. Tāpat komplektēšanas centros ir nodrošināti termometri darbinieku veselības stāvokļa kontrolēšanai, ja rodas kādas aizdomas. Lai ierobežotu vīrusa izplatību, barbora.lv ir izstrādājuši un klientiem piedāvā jaunu preču saņemšanas veidu, izmantojot bezkontakta piegādi.

Tāpat uzņēmums veic citus pasākumus vīrusa ierobežošanai, sadarbojoties ar atbildīgajām valsts iestādām un dienestiem, kā arī nepieciešamības gadījumā ir gatavi īstenot citas papildu aktivitātes.

“Sekojot līdzi straujajai situācijas attīstībai un veselības speciālistu rekomendācijām, meklējam arvien jaunus risinājumus, lai nodrošinātu lielāku distanci starp apmeklētājiem un darbiniekiem veikalā, kas ir viens no priekšnoteikumiem, lai samazinātu vīrusa izplatību. Papildus veikalos uzstādītajām norobežojošajām grīdas uzlīmju izvietošanai kasu zonās, kas palīdzēs veicināt distances ievērošanu starp pircējiem, organiskā stikla aizsargsienas nodrošinās papildus drošību mūsu veikalu darbiniekiem. Tāpat atgādinām, ka riska grupās esošie cilvēki šobrīd ir visneaizsargātākie, tāpēc aicinām pārējo sabiedrību respektēt Rimi veikalos ieviestās īpašās iepirkšanās stundas un saviem pirkumiem izvēlēties citu dienas laiku,” uzsver "Rimi Latvia" Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta vadītāja Kristīne Ciemīte

Jau vairākas nedēļas "Rimi" veikalos ir pievērsta pastiprināta uzmanība drošības, higiēnas un dezinfekcijas pasākumu ievērošanai, ievērojot valsts institūciju prasības, kā arī iekšējās vadlīnijas. Kopš pagājušās nedēļas veikalos pastiprināti informējam pircējus par nepieciešamo rīcību, lai pasargātu sevi un apkārtējos.

Uz augšu
Back