/nginx/o/2025/05/28/16874302t1hc1e6.jpg)
Turpmāk droni tiks izmantoti arvien vairāk, un Latvija ir lieliska vieta investīcijām šajā nozarē, aizsardzības inovāciju samitā "Drone Summit 2025", sacīja Ministru prezidente Evika Siliņa (JV).
Viņa norāda, ka Latvija apzinās dronu nozīmi un nepieciešamību nepārtraukti investēt inovācijās, jo droni arvien plašāk tiek izmantoti ne tikai militārā nozarē, bet arī piegādes nozarē, kā arī lauksaimniecībā.
Tomēr militārais aspekts ir būtisks, jo droni maina mūsdienu kara taktiku. Tie tiek izmantoti gaisā, ūdenī, kā arī uz sauszemes, secināja politiķe.
Jau vēstīts, ka Rīgā trešdien pirmo reizi norisināsies aizsardzības inovāciju samits "Drone Summit 2025", vienuviet pulcējot vairāk nekā 1500 augsta līmeņa politiskos līderus, militāros ekspertus, zinātniekus un aizsardzības industrijas pārstāvjus no 20 Dronu koalīcijas un citām sabiedroto valstīm.
Latvija ir iniciējusi un kopā ar Lielbritāniju vada starptautisko Dronu koalīciju. Kopš koalīcijas dibināšanas Latvija Ukrainai ir nosūtījusi aptuveni 5000 dažādu tipu un veiktspējas kaujas dronus. Savukārt visas koalīcijas dalībvalstu kopējais atbalsts Ukrainas dronu spējām 2024.gadā sasniedza 1,8 miljardus eiro.
Koalīcijā oficiāli ietilpst 18 dalībvalstis, kuras ir parakstījušas nodomu vēstuli - Latvija, Lielbritānija, Austrālija, Čehija, Dānija, Francija, Igaunija, Itālija, Jaunzēlande, Kanāda, Lietuva, Luksemburga, Nīderlande, Norvēģija, Polija, Ukraina, Vācija un Zviedrija.
Aizsardzības inovāciju samitu "Drone Summit 2025" organizē Aizsardzības ministrija sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti.