Visas speciālās izglītības iestādes mācības nodrošinās attālināti

Dators. Ilustratīvs foto.

FOTO: JOHN ADKISSON / REUTERS

Koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 dēļ mācības attālināti notiks arī speciālās izglītības iestādēs, informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Ministrija ir veikusi aptauju par speciālo izglītības iestāžu darbības nodrošināšanu pēc skolēnu brīvlaika no 23.marta, un visas speciālās izglītības iestādes ir apliecinājušas, ka mācību process tiks nodrošināts attālināti.

IZM skaidroja, ka izvērtējot katru gadījumu, izglītības iestāde sadarbībā ar pašvaldībām var sniegt atbalstu skolēnam mājās, iesaistot arī atbalsta personālu. Būs pieejams arī līdzšinējais atbalsta veids personām ar invaliditāti - asistenta pakalpojums pārvietošanās atbalstam un pašaprūpes veikšanai.

Nepieciešamības gadījumā, izvērtējot katru gadījumu atsevišķi, pašvaldības sadarbībā ar sociālo dienestu un speciālo izglītības iestādi nodrošinās pieskatīšanu skolēniem.

Speciālā izglītība ir personām ar speciālām vajadzībām adaptēta vispārējā un profesionālā izglītība.

Kā ziņots, ņemot vērā Covid-19 izraisīto situāciju pasaulē un riskus Latvijā, valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija līdz 14.aprīlim. Lai ierobežotu koronavīrusa izplatību, ārkārtas situācijas laikā tiek īstenoti vairāki piesardzības pasākumi, tostarp mācību procesu  izglītības iestādēs uzdots organizēt attālināti.

Uz augšu