Pašizolācijā atrodas 16 prokurori un trīs prokuratūras darbinieki

FOTO: Evija Trifanova/LETA

 Ņemot vērā valstī saistībā ar Covid-19 izplatību noteikto regulējumu patlaban 14 dienu pašizolācijā atrodas 16 prokurori un trīs prokuratūras darbinieki, nevienam no kuriem nav konstatēta inficēšanās ar jauno koronavīrusu, pastāstīja prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska.

Majevska neatklāja, vai pašizolācijā esošie prokurori iepriekš atgriezušies no ārzemēm vai arī viņi ir bijuši kontaktpersonas kādam no Covid-19 slimniekiem.

Majevska atgādināja, ka prokuratūras struktūrvienību vadītāji ārkārtējās situācijas laikā savu un savā pakļautībā esošo prokuroru un prokuratūras darbinieku darbu organizē tā, lai amata pienākumi pēc iespējas tiktu pildīti attālināti, vienlaikus stingri nodrošinot likumā un prokuratūras iekšējos tiesību aktos noteikto pienākumu precīzu un savlaicīgu izpildi.

Jau ziņots, ka no 13.marta līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Valdības lēmums par ārkārtējo situāciju paredz, ka iedzīvotājiem ir jāveic īpaši epidemioloģiskās drošības pasākumi.

Personām, kuras ieradušās no ārvalstīm, 14 dienas jānodrošina pašizolācija dzīvesvietā. Šajā laikā nedrīkst doties uz darbu, sabiedriskām, publiskām un citām vietām, kur uzturas liels skaits cilvēku. Šajā gadījumā cilvēks var iziet no mājas, bet nedrīkst kontaktēt ar citiem cilvēkiem tuvāk par diviem metriem. 

Tāpat šīs personas nedrīkst pakļaut citas personas inficēšanās riskam, samazinot tiešus kontaktus ar citiem cilvēkiem. Šīm personām pirmās nepieciešamības preču vai pārtikas iegādei jāizmanto piegāde mājās vai arī tuviniekiem pirkumi jāatstāj pie durvīm.

Ja personai nav citu risinājumu, tad uzliekot sejas masku un ievērojot divu metru distanci starp veikala apmeklētājiem un darbiniekiem, veikalu drīkst apmeklēt laikā, kad veikalā ir vismazāk cilvēku, kā arī stingri jāievēro higiēna.

Valdības lēmums arī paredz, ka personām, kuras Slimību profilakses un kontroles centrs ir noteicis kā Covid-19 infekcijas slimības kontaktpersonas 14 dienas jānodrošina pašizolācija dzīvesvietā.

Uz augšu