Covid-19: Somija nobloķē Helsinku apkaimi

FOTO: EPA/Scanpix

Somijas valdība no piektdienas līdz 19.aprīlim nosaka stingrus ierobežojumus ceļošanai starp Ūsimā reģionu, kas ietver galvaspilsētu Helsinkus, un pārējo valsts teritoriju, lai iegrožotu jaunā koronavīrusa izplatīšanos, trešdienas vakarā paziņoja premjerministre Sanna Marina. 

"Pārvietošanās uz galvaspilsētas reģionu Ūsimā un no tā tiks aizliegta," premjere sacīja preses konferencē. "Visiem tomēr būs tiesības atgriezties mājās vai savas dzīvesvietas pašvaldībā."

Premjere sacīja, ka izņēmumi būs noteikti svarīgiem braucieniem, tostarp darba darīšanās, radinieka nāves gadījumā vai bērnu apmeklēšanai. 

Noteiktie ierobežojumi neietekmēs preču plūsmu. 

Valsts dienvidos esošajā Ūsimā reģionā, kur dzīvo 1,7 miljoni cilvēku jeb trešdaļa Somijas iedzīvotāju, ir reģistrēti vairāk nekā 500 no 880 Somijā apstiprinātajiem Covid-19 gadījumiem, kā arī divi no trim nāves gadījumiem.  

Ne visi iespējamie koronavīrusa gadījumi ir pārbaudīti, un varas iestādes paziņojušas, ka reālais inficēšanās gadījumu skaits var būt 30 reizes lielāks. 

"Kustības brīvības ierobežošana ir vienīgais veids, kā ierobežot koronavīrusa izplatīšanos," preses konferencē sacīja Marina.

Tās mērķis ir arī pasargāt no pārslodzes veselības aizsardzības dienestus citos Somijas reģionos un samazināt intensīvās aprūpes nodaļu slodzi Ūsimā reģionā. 

Preses konferencē bija klāt arī tieslietu un iekšlietu ministri, kas sacīja, ka tiesības uz dzīvību ir svarīgākas par tiesībām uz kustības brīvību.

Ierobežojumu ievērošanu uzraudzīs policija, kas nepieciešamības gadījumā var lūgt atbalstu armijai, paziņoja iekšlietu un aizsardzības ministri. 

Valdība trešdien iesniedza parlamentā dekrētu, kas piešķir parlamentāriešiem ārkārtas pilnvaras piespiest strādāt kvalificētus veselības aizsardzības darbiniekus, kas ir jaunāki par 68 gadiem.

Valdība otrdien bija paziņojusi par plānu slēgt restorānus, bārus, naktsklubus un kafejnīcas, atļaujot tikai preču pārdošanu līdznešanai vai to piegādi mājās. Parlaments šo plānu neatbalstīja, tāpēc tas nedēļas nogalē nestāsies spēkā, bet premjere tomēr aicināja īpašniekus slēgt šos uzņēmumus. 

Uz augšu
Back