Spānija pagarina ārkārtējo stāvokli

FOTO: AFP/SCANPIX

Spānijas parlaments Covid-19 pandēmijas dēļ izsludināto ārkārtējo stāvokli pagarinājis līdz 12.aprīlim, cita starpā pieprasot iedzīvotājiem turpināt ievērot stingru karantīnas režīmu.

Spānijas iedzīvotājiem arī turpmāk pamatā jāuzturas savās mājās, un tās pamest viņi drīkst tikai, lai iegādātos pārtiku un medikamentus vai dotos uz darbu.

321 deputāts balsoja par ārkārtējā stāvokļa pagarināšanu, 28 deputāti atturējās. Arī opozīcijas Tautas partija priekšlikumu atbalstīja.

"Pagarināt ārkārtējo stāvokli nav viegli," parlamentam sacīja premjerministrs Pedro Sančess. "Esmu pārliecināts, ka vienīgā efektīvā izvēle pret vīrusu ir sociālā izolācija."

Spānijai nākas pielikt milzu pūles, lai tiktu galā ar pandēmijas izraisīto krīzi.

Varasiestādes trešdien paziņoja, ka vienas dienas laikā no dzīves aizgājuši 738 ar Covid-19 sasirguši cilvēki. Upuru skaita ziņā Spānija tagad apsteigusi Ķīnu un atrodas otrajā vietā pasaulē aiz Itālijas.

Kopš ārkārtējā stāvokļa izsludināšanas 14.martā Spānijā ar Covid-19 inficēto skaits ir pieaudzis desmitkārtīgi, bet epidēmijā mirušo skaits pieaudzis 30 reižu līdz 3434.

Valdība no Ķīnas pasūtījusi maskas, cimdus un testu komplektus 342 miljonu eiro vērtībā, pavēstīja veselības ministrs Salvadors Ilja.

Spānija arī lūgusi NATO partnerus palīdzēt tai ar aizsarglīdzekļiem.

GALERIJA: Covid-19: kad pasaule paliek uz pauzes

Uz augšu