Austrija pieļauj, ka slēpošanas kūrortā Išglā inficējušies pat 1200 ārzemnieki

Ilustratīvs attēls

FOTO: AFP/SCANPIX

 Populārajā Austrijas kalnu slēpošanas kūrortā Išglā un tās apkaimē ar Covid-19 inficējušies no 600 līdz 1200 cilvēkiem no dažādām valstīm, ceturtdien pavēstīja Austrijas Veselības pārvaldes (AGES) eksperts Francs Allerbergers.

Vīrusa uzliesmojums Išglā un apkārtējā Pacnaunas ielejā izraisījis politiskas un juridiskas pārbaudes, bet reģionālās varasiestādes tiek apsūdzētas, ka tās vilcinājušās ar kūrorta slēgšanu.

Pirmais cilvēks Tiroles federālās zemes Pacnaunas ielejā saslima 5.februārī. Saslimusi kāda sieviete, bet viņai bijuši tikai viegli simptomi, un pārbaudes veiktas vien marta sākumā, preses konferencē Vīnē apliecināja Allerbergers.

Sieviete ir Šveices pilsone, kas strādājusi par oficianti kādā Išglas bārā. Nav skaidrs, kur viņa inficējusies.

Vīrusu arī "importējuši" divi gados jauni norvēģi, kas studējuši Itālijā, bet slēpot devušies uz Tiroli.

Līdzās 600 Austrijas inficēšanās gadījumiem, kas ir saistīti ar Pacnaunas ieleju, "ir vēl tikpat liels vai divas reizes lielāks cilvēkus skaits citās valstīs", norādīja eksperts.

Kā sacīja Austrijas patērētāju tiesību aktīvists Pēters Kolba, viņš apkopojis informāciju par vismaz 2200 tūristiem, kas apgalvo, ka viņiem pēc brīvdienām Pacnaunas ielejā veikto Covid-19 testu rezultāti bijuši pozitīvi.

Daudzi no šiem tūristiem, kas piekrituši pievienoties kolektīvai prasībai, ir no Vācijas, Šveices, Lielbritānijas, Nīderlandes un Ziemeļvalstīm.

Austrijas prokuratūra un policija šobrīd veic izmeklēšanu par to, vai uzliesmojumu Išglā izraisījusi nolaidīga rīcība.

Tiroles reģionālā valdība apgalvo, ka slēgusi kūrortus un noteikusi tiem karantīnu, tiklīdz marta sākumā uzzinājusi par pirmajiem apstiprinātajiem gadījumiem.

Uz augšu