C, 23.03.2023.

Ārkārtas situācijas dēļ šogad Rīgā atcelta plašā 9.maija pulcēšanās

TVNET/LETA
Ārkārtas situācijas dēļ šogad Rīgā atcelta plašā 9.maija pulcēšanās
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 22
Foto: Edijs Pālens/LETA

 Ņemot vērā valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus, šogad Rīgā, Uzvaras parkā, nenotiks tradicionāli plaši apmeklētie Krievijā atzīmētās Uzvaras dienas svētki, apstiprināja biedrības "9.maijs.lv" valdes loceklis Vadims Baraņņiks.

Paziņojumā biedrība norāda, ka pirmo reizi kopš Otrā pasaules kara beigām "normāla ikdiena" ir paralizēta praktiski visās pasaules valstīs, nosakot ierobežojumus iedzīvotājiem un aizliegumus pasākumu organizatoriem.

"Tajā skaitā ārkārtas situācijas termiņa pagarināšana Latvijā līdz 12.maijam padara praktiski neiespējamu 9.maija svinību organizēšanu Rīgā tā, kā to mūsu biedrība īstenoja pēdējos gados," pauž biedrība.

Tas nenozīmē, ka neatzīmēs

Biedrība uzsver, ka ieviestie ierobežojumi nenozīmē, ka 9.maiju Latvijā neatzīmēs vispār, jo "Uzvaras diena ir ne tikai koncerts Uzvaras parkā, uzstāšanās no skatuves un svētku uguņošana", bet arī "kolektīvās atmiņas svētki par tiem, kas krituši kaujas laukos, atbrīvojot pasauli no nacisma".

"Visi šie cilvēki ir karojuši un strādājuši tolaik, lai šodien dzīvotu mēs. Tāpēc aicinām tos, kam 9.maijs ir īpašs datums, šajā dienā atcerēties par saviem tuviniekiem, kaimiņiem vai vienkārši paziņām, kuri vai nu pārdzīvojuši karu, vai kļuvuši par tā upuriem," aicina biedrības pārstāvji.

Baraņņiks atzina, ka šajā dienā daļa iedzīvotāju, visticamāk, tomēr dosies pie Uzvaras pieminekļa nolikt ziedus, gan "ievērojot visus noteiktos drošības pasākumus".

"Mēs patlaban vēl domājam, kā varētu noorganizēt kādu pasākumu tiešsaistes režīmā, ņemot vērā, ka tradicionālā pulcēšanās nebūs iespējama," sacīja Baraņņiks.

9.maijs tiek kritizēts

9.maijs ir datums, kad bijušajā Padomju Savienībā atzīmēja Uzvaras dienu pār nacistisko Vāciju. Tradicionāli krievvalodīgo vidū šī diena tiek atzīmēta arī Latvijā. Rietumeiropā Otrā pasaules kara beigas tiek atzīmētas 8.maijā.

Biedrība "9.maijs.lv" šajā dienā ik gadu Uzvaras parkā Pārdaugavā rīko vairākus publiskus pasākumus, kurus apmeklē daudzi desmiti tūkstoši cilvēku. Tradicionāli tika rīkots "Uzvaras dienas" gājiens, organizēti dažādi koncerti, ziedu nolikšanas ceremonija, kā arī svētku uguņošana.

Pasākumi gan nereti izpelnās arī lielas sabiedrības daļas kritiku. Ik gadu policija pasākuma apmeklētājiem ir spiesta noformēt arī administratīvā pārkāpuma protokolus par būšanu stiprā alkohola reibumā, urinēšanu publiskā vietā un citiem pārkāpumiem.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu