P, 15.08.2022.

Kanālā "Tava klase" sāks pārraidīt saturu arī 9. un 12.klašu skolēniem

TVNET/LETA
Kanālā "Tava klase" sāks pārraidīt saturu arī 9. un 12.klašu skolēniem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Edijs Pālens/LETA

No šodienas, 14. aprīļa, izglītojošajā kanālā "Tava klase" sāks pārraidīt saturu arī 9. un 12.klašu skolēniem, informēja Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).

No 6.aprīļa kanāls jau pārraida nodarbības 1.-6.klašu skolēniem, bet no šodienas televīzijas kanālos "ReTV" un "Sportacentrs.com" pbūs redzams saturs arī 9. un 12.klašu skolēniem.

Jau vēstīts, ka IZM provizoriskās aplēses liecina, ka izglītojošo kanālu "Tava klase" vidēji dienā noskatās ap 240 000 skatītāju, un jaunais izglītojošais projekts "Tava klase" pirmajās darbības dienās ir iekļuvis visskatītāko televīzijas pārraižu vidū.

Saskaņā ar provizoriskajiem datiem aptuvenais vidējais skatītāju skaits telekanālā "ReTV" dienā bijis 100 000 cilvēku, "Sportacentrs.com" - ap 80 000 cilvēku, bet vietnē "www.tavaklase.lv" programmu skatījušies ap 60 000 cilvēku.

Kā liecina vietnes "www.tavaklase.lv" nodrošinātāja "Telia Latvija" veiktā "Google Analytics" datu analīze, pirmajās divās dienās jauno televīzijas kanālu skatījās pavisam 69 pasaules valstīs.

Pēc Latvijas visvairāk skatītāju bijis Lielbritānijā, tad ASV, Igaunijā, Vācijā, Beļģijā, Zviedrijā, Krievijā, Īrijā un Somijā. Skatītāju vidū bijuši arī pārstāvji no tādām attālām valstīm kā Bolīvija, Gvatemala, Peru, Jaunzēlande un citām.

Sākot no 9.aprīļa vietnē "www.tavaklase.lv" ir pieejama ne tikai programma, bet arī nodarbības tēma un nepieciešamie resursi. Vietnē nospiežot uz attiecīgās mācību stundas, redzams pedagoga sagatavotais satura apraksts, nodarbībai nepieciešamie mācību līdzekļi un cita veida informācija.

Jau vēstīts, ka "Tava klase" satura veidošanā iesaistīti vairāk nekā 70 skolotāji no visas Latvijas. Palīdzību skolotājiem projektā ir snieguši vairāki sabiedrībā zināmi cilvēki, dziedātāji un mākslinieki.

Projektu īsteno IZM sadarbībā ar iniciatīvas grupu "Vecāki par labāku izglītību", paredzot oriģināla mācību satura izveidi un tā pārraidīšanu bezmaksas televīzijas platformās "ReTV" un "Sportacentrs.com TV". Projekta tehnoloģiskie partneri ir "Telia Latvija" un "Veset", kas nodrošina kanālu izspēles pakalpojumus, kā arī apraidi internetā, platformā "tavaklase.lv".

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu