Daudz vietas var atbrīvot, izmantojot variējamas plauktu un skapju kombinācijas, izvelkamas guļvietas un sēdmēbeles ar mantu glabātavu. Lai telpa vizuāli šķistu plašāka, galvenais ir atstāt brīvu pēc iespējas lielāku grīdas laukumu, noglabājot mantas sienas skapīšos un plauktos un izmantojot pieejamo vietu līdz pat griestiem. Skapīšus var padarīt vēl praktiskākus ar papildu organizatoriem, ieliktņiem un pakaramajiem.
Vienkāršs knifs vieglai zonēšanai
Ja viena ģimene dzīvo nelielā miteklī, ļoti iespējams, dienas ritms nav visiem vienāds, tāpēc ir ļoti svarīgi rūpīgi izvēlēties apgaismojumu. Īstā gaisma padara telpas omulīgas un nodrošina dažādu zonu funkcionalitāti.
„Ja viens vēlas lasīt grāmatu, bet otram tai pašā telpā jāstrādā ar datoru vai gribas nosnausties, var izmantot dažādus gaismas avotus.
Apgaismojums pie gultas noderēs grāmatas lasīšanai, bet naktslampiņa pie bērnu gultas ir praktiska, ja mazais naktī sabīstas no tumsas,“ iesaka dizainere.
Lai nodalītu zonas, var lietot plauktus vai aizkarus. Šajā istabā interjera dizainere izveidojusi stūrīti ģimenes pastarītim, pieliekot pie griestiem aizkarus, variējot sienas krāsojumu un izmantojot bērnu mēbeles.
Kā novērst strīdus par nekārtību?
Nekārtība ir viens no biežākajiem domstarpību cēloņiem mājās. Interjera dizainere iesaka atvieglot ikdienu un iegūt vairāk vietas, atrodot katrai lietai īsto vietu.
„Ja mazā telpā saliek daudz sīku priekšmetu, tā sāk izskatīties pieblīvēta un vēl šaurāka, turpretī skapju un plauktu kombinācijas līdz griestiem palīdz izmantot vietu praktiski, vizuāli aizņem mazāk vietas un ir ļoti ietilpīgas.