S, 20.08.2022.

Eiropa joprojām ir koronavīrusa pandēmijas "vētras acī"

LETA/AFP
Eiropa joprojām ir koronavīrusa pandēmijas "vētras acī"
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: AP/Scanpix

Neraugoties uz dažām "optimistiskām zīmēm" vairākās jaunā koronavīrusa vissmagāk skartajās valstīs, Eiropa joprojām ir pandēmijas  "vētras acī" un inficēšanās gadījumu skaits tur tuvojas miljonam, ceturtdien brīdināja Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Eiropas birojs.

"Mēs joprojām esam "vētras acī"," preses konferencē Kopenhāgenā sacīja PVO Eiropas reģiona direktors Hanss Klūge, atgādinot, ka aptuveni puse apstiprināto inficēšanās gadījumu ir Eiropā.

"Sarūkošo skaitļu" jeb inficēto skaita pieauguma samazināšanās ziņā pozitīvas zīmes ir Spānijā, Itālijā, Vācijā, Francijā un Šveicē, norādīja Klūge.

Tiesa gan, dažu valstu "pozitīvos signālus" aizēno inficēto skaita palielināšanās temps tādās valstīs kā Lielbritānija, Turcija, Ukraina, Baltkrievija un Krievija.

Dažas Eiropas valstis sākušas atvieglot pandēmijas dēļ noteiktos ierobežojumus, tomēr Klūge mudināja valdības pārliecināties, ka darbojas atbilstoši kontroles mehānismi.

"Tas ir obligāts nosacījums - mēs nedrīkstam zaudēt modrību," sacīja PVO amatpersona.

Pirms ierobežojumu mazināšanas jābūt pārliecinātiem par to, ka ir liecības - transmisija tiek kontrolēta, uzsvēra Klūge.

Valstīm arī jānodrošina, ka veselības aprūpes sistēmas jaudas ir pietiekamas, lai "identificētu, izolētu, veiktu testus, noskaidrotu kontaktus un ievērotu karantīnu", teica PVO Eiropas reģiona direktors.

Riski jāpadara minimāli tādās apdraudētās vietās kā veco ļaužu aprūpes nami, sacīja Klūge.

Viņš teica, ka darba vietās arī jāveic preventīvie pasākumi, bet valstīm jāapzinās slimības "importēšanas" riski.

Ja valstis nespēj nodrošināt šos kritērijus, Klūge uzstājīgi mudināja ierobežojumu mazināšanu pārdomāt vēlreiz.

Dānijas trešdien kļuva par pirmo valsti Eiropā, kas sāka atvērt pandēmijas dēļ slēgtās skolas, bet Somija atcēlusi galvaspilsētas Helsinku reģionam noteiktos ceļošanas ierobežojumus.

Austrija, Itālija un Spānija atļāvušas atsākt darbu dažiem uzņēmumiem.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu