Kravas vilcienos konstatē vairāk nekā pusmiljonu kontrabandas cigarešu

FOTO: VID

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvalde, veicot kontroles pasākumus uz valsts robežas ar Baltkrieviju un kravas vilciena galamērķī Rīgā, konstatējusi 528 540 nelegāli pārvietotas cigaretes jeb 26 427 paciņas, informēja VID.

Cigaretes bija noslēptas kravas vilcienos - šķeldas, kokmateriālu un citu preču vagonos, kā arī lokomotīvju konstrukcijās. 

Ceturtdien, 28.maijā, Indras muitas kontroles punktā (MKP), veicot no Baltkrievijas iebraukuša vilciena kravas skenēto attēlu analīzi, muitas amatpersonām radās aizdomas par nedeklarētu preču pārvietošanu vienā no vagoniem. Noņemot nodrošinājumu un atverot lūkas, konstatēti maisi ar cigaretēm. Tajos atradās 64 420 cigaretes (3221 paciņa) "Premjer".

FOTO: VID

Tāpat 28.maijā muitas amatpersonu veikto kontroles pasākumu rezultātā konstatētas bērza apaļkoku kravā noslēptās cigaretes. Rīgas brīvostas MKP amatpersonas, veicot kontroli kravas saņēmēja teritorijā, pēc baļķu izkraušanas konstatēja 36 000 cigaretes "Premjer" (1800 paciņas) ar Baltkrievijas akcīzes markām.

No Baltkrievijas iebraukušo vilcienu sastāvos noslēptās kontrabandas cigaretes tiek atklātas regulāri - gan riska analīzes rezultātā, gan veicot skenēšanu, gan kontrolē iesaistot muitas kinologus ar tabakas meklēšanas suņiem, norādīja VID. Muitnieki kontroles procesā cieši sadarbojas arī ar Valsts robežsardzes amatpersonām.

Pagājušās nedēļas nogalē, 23.maijā, Indras MKP divos vagonos ar šķeldas kravu tika konstatētas no muitas kontroles slēptas cigaretes "Premjer". Kontroles rezultātā tika izņemti 46 000 cigarešu (2300 paciņu).

FOTO: VID

Savukārt 22.maijā Indras MKP muitas un Valsts robežsardzes darbinieki divu kravas vilcienu lokomotīvju konstrukcijās - dzinēju radīto karsto izplūdes gāzu uz turbīnu padeves kanālos - konstatēja kopumā 160 000 cigarešu "NZ" un "Minsk" (8000 paciņu). Turpinot kontroli un veicot vilciena sastāva skenēšanas attēlu analīzi, radās aizdomas par nedeklarētu preču pārvietošanu arī vagonos. Padziļinātās kontroles gaitā 13 vagonos tika atklātas kopumā 222 120 cigaretes "NZ" un "Premjer" (11 106 paciņas).

Valstij nenomaksāto nodokļu summa par izņemtajām cigaretēm ir aptuveni 84 000 eiro.

Par konstatētajiem pārkāpumiem sāktas lietvedības administratīvo pārkāpumu lietās saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 201.12 pantu.

Uz augšu