Norādot uz akūto līdzekļu trūkumu iekšlietu nozarei, Ģirģens iebilst pret Liepājas cietuma būvniecību (3)

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens
Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens Foto: Ieva Leiniša/LETA

Norādot uz akūto līdzekļu trūkumu iekšlietu nozarei, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) iebilst pret Liepājas cietuma būvniecību un uzskata, ka minētais projekts patlaban nevar būt valsts prioritāte.

Šodien Ministru kabineta ārkārtas sēdē par tieslietu ministra Jāņa Bordāna (JKP) prezentēto Liepājas cietuma būvniecības plānu, Ģirģens paudis atsevišķo viedokli, iebilstot Jaunās konservatīvās partijas vīzijai un uzsverot nepieciešamību tagadējos krīzes apstākļos prioritizēt valsts drošību un uzņēmējdarbības attīstību.

"Uzskatu, ka Liepājas cietuma būvniecība ar plānotajiem budžeta izdevumiem aptuveni 147 000 000 eiro apmērā šobrīd nevar būt valsts prioritāte. Valstī nav sakārtota civilā aizsardzība, nav izveidots operatīvās krīzes vadības centrs esošās un nākotnes epidemioloģisko, klimata, drošības krīžu pārvarēšanai," norāda Ģirģens.

Ministrs arī norāda, ka nav notikušas investīcijas Valsts policijas iecirkņu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta depo, kā arī dienestu novecojušā transporta atjaunošanā. Iekšlietu dienestiem ir problēmas ar ekipējumu, un finanšu trūkuma dēļ nav iespējams nokomplektēt pat trīs ugunsdzēsējus uz vienu transportlīdzekli.

"Redzu, ka attiecībā uz cietumu, pretēji Bordāna solītajam, nav pārvērtēta būvniecības izmaksu tāme, kā arī nav veikts jauns konkurss. Visbeidzot vēlos uzsvērt, ka būtu daudz lietderīgāk, atkopjoties no krīzes, ko valstī radījis Covid-19 vīruss, šos finanšu līdzekļus ieguldīt mūsu eksportējošo uzņēmumu attīstībai," uzsver ministrs.

Šodien valdība atbalstīja Tieslietu ministrijas ierosinājumu jaunā Liepājas cietuma būvniecību sākt par gadu agrāk, nekā bija plānots, - nevis 2022., bet gan 2021.gadā.

Ministrija aprēķinājusi, ka būvniecības rezultātā tuvākajos gados nodokļu veidā valsts budžetā atgriezīsies 30 līdz 50 miljoni eiro, "neskaitot tos pozitīvos ekonomiskos un sociālos efektus nākotnē, ko nesīs ieslodzījuma vietu reformas īstenošana, kura nav iespējama bez atbilstošas infrastruktūras". Pēc jaunā cietuma nodošanas ekspluatācijā būtiski samazināšoties valsts budžeta tēriņi vecās infrastruktūras uzturēšanai, kurus valsts katru gadu investē, lai garantētu sabiedrības drošību.

Tieslietu ministrija sola, ka kopējās projekta izmaksas, ieskaitot projektēšanu, būvniecību, būvuzraudzību, nepieciešamo aprīkojumu, nodokļus, nepārsniegs Ministru kabineta lēmumā par Liepājas cietuma būvniecību iepriekš noteiktos 147 miljonus eiro.

Aktuālais šodien
Svarīgākais