Marts Helme vairs nebūs EKRE līderis; amatam virza dēlu

Martins Helme FOTO: Remo Tõnismäe

Igaunijas valdošajā koalīcijā ietilpstošās labēji populistiskās Konservatīvās tautas partijas (EKRE) priekšsēdētājs Marts Helme paziņojis, ka nākammēnes paredzētajā partijas kongresā nekandidēs uz atkārtotu ievēlēšanu partijas līdera amatā, un par partijas vadītāju ieteicis ievēlēt savu dēlu, pašreizējo EKRE priekšsēdētāja vietnieku un finanšu ministru Martinu Helmi.

"Esmu bijis partijas priekšsēdētājs astoņus gadus, vairāk nekā desmito daļu savas dzīves," nedēļas nogalē notikušajā EKRE pilnvaroto padomes sanāksmē sacīja 70 gadus vecais Marts Helme, kurš ir arī iekšlietu ministrs.

"Kad kļuvu par priekšsēdētāju, atbalsts partijai bija tuvu nullei. Esmu vadījis partiju divās pašvaldību vēlēšanās, divās parlamenta vēlēšanās, kā arī divās Eiropas Parlamenta un prezidenta vēlēšanās. Šajā laikā Konservatīvā tautas partija iekļuvusi Rīgikogu, valdībā, kā arī daudzās pašvaldībās," teica EKRE priekšsēdētājs.

"Tomēr mums vēl daudz jāsasniedz. Pēc nākamajām [parlamenta] vēlēšanām mums jābūt premjerministra partijai," uzsvēra Marts Helme. 

"Ir laiks nodot stafetes kociņu, lai partija gūtu jaunu stimulu un enerģiju," piebilda partijas līderis.

EKRE kongress notiks sestdien, 4.jūlijā.

Tāpat kā tēvs, 44 gadus vecais Martins Helme beidzis Tartu Universitātes Vēstures fakultāti.

EKRE līderi ir pazīstami ar odioziem izteikumiem. Tā, piemēram,  decembrī Marts Helme par Somijas valdības vadītāju Sannu Marinu sacīja, ka "pārdevēja uzdienējusies līdz premjerministra postenim". Savukārt Martins Helme pagājušajā nedēļā paziņoja, ka prezidente Kersti Kaljulaida būtu jāatceļ no amata, jo uzlikusi veto vairākiem parlamenta pieņemtiem likumiem.

Uz augšu
Back