Nedēļas nogalē Rīgā un Olainē būs iespēja nodot riepas bez maksas
Nemet vecās riepas grāvī!

Vecas auto riepas FOTO: Pixabay

Šajā nedēļas nogalē “AJ Power Recycling” noslēgs ikgadējo vides akciju “Dod riepām otru dzīvi”, kuras laikā iedzīvotāji aicināti bez maksas nodot četras nolietotās vieglo automašīnu riepas no vienas mājsaimniecības vai automašīnas. Līdz šim trīs nedēļas nogalēs ir savāktas vairāk nekā 60 tonnas riepu sešās Latvijas pilsētās. 4. jūlijā četras riepas bez maksas būs iespējams nodot Rīgā, Atlasa ielā 4 un Olainē, Zemgales ielā 36.

Pēc ekspertu aplēsēm Latvijā šobrīd ir uzkrāti vairāk nekā 100 tūkstoši tonnu nolietotu auto riepu, un to skaits turpina augt. Aizvadītā gada laikā notikuši vairāki bīstami ugunsgrēki, kuri izcēlušies neatļautās riepu uzglabāšanas vietās, radot būtisku kaitējumu videi un apdraudot cilvēku dzīvības.

Lai mazinātu nolietoto riepu uzkrāto apjomu un veicinātu videi draudzīgu to pārstrādi, jau trešo gadu tiek organizēta vides akcija “Dod riepām otru dzīvi”, kuras ietvaros sabiedrība tiek informēta par nolietoto riepu kaitīgumu, iespējām tās nodot pārstrādei un atkārtotai izmantošanai. Šo akciju laikā ik gadu tiek savākti vairāki simti tonnu nolietotu auto riepu. Šogad akcijai pievienojušies arī “Scania Latvia” un “Schwenk Latvija”, un tās ietvaros iedzīvotājiem ir iespēja bez maksas nodot četras nolietotās vieglo auto riepas no vienas mājsaimniecības vai automašīnas:

  • 4. jūlijā, no plkst. 9.00 līdz 13.00, Rīgā, “R Recycling”, Atlasa ielā 4,
  • 4. jūlijā no plkst. 15.00 līdz 19.00, Olainē, Zemgales ielā 36.

Tie iedzīvotāji, kas vēlēsies nodot vairāk par četrām riepām, to varēs izdarīt par papildu samaksu, atbilstoši šķiroto atkritumu pieņemšanas laukuma cenrādim.

Šogad, akcijas trīs nedēļas nogalēs - 13. jūnijā, 20. jūnijā un 27. jūnijā – Jelgavā, Bauskā, Ogrē, Baldonē, Jūrmalā un Tukumā tika savāktas gandrīz 6548 riepas jeb 59,3 tonnas nolietoto riepu.

Uz augšu
Back