Sākta parakstu vākšana par samazinātās PVN likmes 5% apmērā piemērošanu pārtikas produktiem

FOTO: Edijs Pālens / LETA

Sākta parakstu vākšana par samazinātās pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes 5% apmērā piemērošanu pārtikas produktiem - svaigai gaļai, svaigām zivīm, olām, piena produktiem, saglabājot to arī Latvijai raksturīgiem augļiem un dārzeņiem, liecina informācija parakstu vākšanu portālā "Mana balss".

Iniciatīvu "Samazinām PVN pārtikas produktiem" iesniedzis mazumtirgotājs "Maxima Latvija" sadarbībā ar Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomi (LOSP) un biedrību "Zemnieku saeima". Patlaban savākti nedaudz vairāk kā 80 parakstu.

"Maxima Latvija" komunikācijas vadītāja Liene Dupate-Ugule aģentūrai LETA norādīja, ka parakstu vākšanas mērķis ir rosināt izmaiņas likumos, nosakot samazināto PVN likmi 5% apmērā pārtikas produktiem - svaigai gaļai, svaigām zivīm, olām, piena produktiem, saglabājot to arī Latvijai raksturīgiem augļiem un dārzeņiem.

"Ik dienu mūsu veikalos visā Latvijā iepērkas 300 000 cilvēku un no Top10 pirktākajiem produktiem aptuveni 70% veido svaigā pārtika (gaļa, piens, augļi un dārzeņi), līdz ar to, samazinot PVN likmi, būtu iespēja samazināt ikdienas tēriņus pārtikai, tādējādi veicinot arī vietējo ražotāju izaugsmi," pauda "Maxima Latvija" korporatīvais vadītājs Jānis Vanags.

Biedrības LOSP valdes loceklis Guntis Gūtmanis atzīmēja, ka samazinātā PVN likme Latvijai raksturīgajiem augļiem un dārzeņiem parādīja, ka tas ir efektīvs veids, kā mazināt ēnu ekonomiku un tādējādi veicināt zemnieku konkurētspēju. 

"Šīs pārmaiņas sniegs nozīmīgu atbalstu Latvijas ģimenēm, īpaši, cilvēkiem ar mazākiem ienākumiem, veicinās pilnvērtīga uztura pieejamību, svaigas un veselīgākas pārtikas patēriņu, kā arī sniegs būtisku ieguldījumu vietējo lauksaimnieku un ražotāju konkurētspējas veicināšanai," sacīts iesniegtajā iniciatīvā.

Uz augšu
Back