Aizdomās par jauno koronavīrusu Norvēģijā nobloķēts kruīza kuģis ar 208 cilvēkiem

LETA/AP
Aizdomās par jauno koronavīrusu Norvēģijā nobloķēts kruīza kuģis ar 208 cilvēkiem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: Reuters/ScanPix

Norvēģijas ostā Būdē piestājis kruīza kuģis ar 123 pasažieriem un 85 apkalpes locekļiem, taču nevienam nav ļauts izkāpt krastā, jo bijušajam pasažierim no Dānijas pēc atgriešanās mājās konstatēta inficēšanās ar jauno koronavīrusu.

"Mēs uztveram šo situāciju ļoti nopietni," Norvēģijas raidorganizācijai NRK sacīja Būdē mērs Ida Pinneroede, piebilstot, ka varasiestādes sazinājušās ar Norvēģijas Sabiedrības veselības institūtu, lai noskaidrotu, vai Covid-19 testi jāveic arī pārējiem pasažieriem.

Apkalpei testi tiks veikti.

Kruīza kompānija "SeaDream Yacht Club", kam pieder kuģis, paziņojumā pauda cerību, ka uz kuģa klāja neviens ar jauno koronavīrusu nav inficējies, un apliecināja, ka tiek veikti visi nepieciešamie piesardzības pasākumi.

Kompānija norādīja, ka bijušajam pasažierim Covid-19 tika konstatēts pārbaudes laikā pēc atgriešanās Dānijā. Ceļojuma laikā šim cilvēkam nebija jaunajam koronavīrusam raksturīgo simptomu.

Tikmēr uz cita norvēģu kruīzu kuģa "Roald Amundsen" jaunais koronavīruss atklāts 44 cilvēkiem. Pēc uzliesmojuma atklāšanas kuģa īpašnieks uzņēmums "Hurtigruten" pirmdien apturēja visus kruīza braucienus uz divām nedēļām. Visi šī kuģa pasažieri kā savu dzīvesvietu norādījuši Norvēģiju.

"Hurtigruten" bieži kursē no ostas uz ostu gar Norvēģijas rietumu piekrasti, un daži pasažieri, kas nokāpuši krastā, varētu būt ienesuši vīrusu arī vietējās kopienās.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu