Grībauskaite aicina Lukašenko atkāpties

LETA/BNS
Grībauskaite aicina Lukašenko atkāpties
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 27
Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite piedalās preses konferencē pēc tikšanās ar Latvijas, Igaunijas un Vācijas prezidentiem Rīgas pilī.
Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite piedalās preses konferencē pēc tikšanās ar Latvijas, Igaunijas un Vācijas prezidentiem Rīgas pilī. Foto: Ieva Čīka/LETA

Bijusī Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite tviterī aicinājusi Baltkrievijas prezidentu Aleksandru Lukašenko atkāpties, nosodot vardarbību pret protestētājiem pēc svētdien kaimiņvalstī notikušajām prezidenta vēlēšanām.

"Diktator ar asiņainajām rokām Lukašenko, ej prom tūlīt. Tu esi izlēmis savu likteni, [Tev] nav  nākotnes Baltkrievijas zemē," teikts angļu valodā publicētajā Grībauskaites ierakstā, kas ievietots tviterī ar mirkļbirku #LukashenkoLeaveNow.

Saskaņā ar oficiālajiem provizoriskajiem rezultātiem Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās līdzšinējais valsts galva Lukašenko ieguvis 80,08% balsu, bet opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska - 10,09%, taču opozīcija uzskata, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti.

Vardarbīgi apspiežot protestus pret acīmredzamajiem parkāpumiem vēlēšanu norisē un rezultātu viltošanu, Baltkrievijā cietuši vai aizturēti tūkstošiem cilvēku. Slimnīcās ārstējas vairāk nekā 250 cietušo, un ir arī bojāgājušie.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais