T, 10.08.2022.

Baltkrievijā 600 cilvēku iesnieguši sūdzības par savainojumiem aizturēšanas gaitā

Papildināts
TVNET/LETA
Baltkrievijā 600 cilvēku iesnieguši sūdzības par savainojumiem aizturēšanas gaitā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: AP/Scanpix

Baltkrievijā jau vairāk nekā 600 cilvēku iesnieguši sūdzības par miesas bojājumiem, kas gūti, kad viņus pēcvēlēšanu masu protesta akciju gaitā aizturēja tiesībsargājošo struktūru darbinieki, pirmdien pavēstīja Baltkrievijas Izmeklēšanas komiteja.

"Vairāk nekā 600 pilsoņu vērsušies ar iesniegumiem par miesas bojājumu gūšanu laikā, kad viņus aizturēja tiesībsargājošo struktūru darbinieki, un aptuveni 100 - par miesas bojājumu gūšanu pagaidu apcietinājuma iestādēs," teikts Izmeklēšanas komitejas paziņojumā.

"Visiem minētajiem faktiem tiks dots pienācīgs tiesiskais izvērtējums."

"Miesas bojājumu gadījumā to smaguma pakāpes noteikšanai tiek uzdots veikt nepieciešamo ekspertu izmeklēšanu," norādīja komitejā.

Kā Baltkrievijas medijam “Tut.by” norādīja Izmeklēšanas komitejā, saistībā ar šiem iesniegumiem neviens kriminālprocess pagaidām vēl nav ierosināts. 

“Tut.by” arī informē, ka vēl vismaz 122 protestu laikā aizturētie cilvēki joprojām nav atbrīvoti. 

Baltkrievijas Iekšlietu ministrija pirmdienas pēcpusdienā paziņoja, ka tiek pabeigts darbs pie šo 122 cilvēku atbrīvošanas.

"Uz plkst.14 īslaicīgās aizturēšanas izolatoros atrodas 122 cilvēki. Darbs pie atbrīvošanas turpinās, dati tiek pastāvīgi atjaunināti," paziņoja ministrija.

Saskaņā ar oficiālajiem rezultātiem Baltkrievijas prezidenta vēlēšanās 9.augustā līdzšinējais valsts galva Aleksandrs Lukašenko ieguvis 80,1% balsu, bet opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska - 10,1%, taču opozīcija uzskata, ka vēlēšanu rezultāti ir viltoti, un vēlēšanās pārliecinoši uzvarējusi Tihanovska.

Galvaspilsētā Minskā kopš 9.augusta nerimst protesti pret vēlēšanu viltošanu un prezidentu Lukašenko, kas bieži pārauguši protestētāju sadursmēs ar drošības spēkiem. Protestu gaitā vairāki tūkstoši cilvēku aizturēti, vairāki simti ievainoti. Daudzu uzņēmumu strādnieki pieteikuši streikus.

Daudzi protestētāji, iznākuši brīvībā no cietumiem, pagājušajā  nedēļā liecināja par spīdzināšanu, pārpildītām kamerām, sūdzējās par badu un slāpēm.

Cilvēktiesību aktīvisti ir dokumentējuši spīdzināšanas faktus.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu